Sivas Haberi: Sivas'ta ağaçlara kuşlar için 'kış evi' asıldı

Sivas'ta ağaçlara kuşlar için 'kış evi' asıldı

Sivas'ta ağaçlara kuşlar için 'kış evi' asıldı

SİVAS'ta ilkokul öğrencileri tarafından kuşların kış aylarında üşümemesi amacıyla ahşaptan yapılan 'Kış Evleri', ağaçlara asıldı.
Sivas'ta öğrenim gören ilkokul öğrencileri ve Sivas Belediyesi'nin destekleriyle kış aylarında kuşların korunması için ahşaptan yapılan 'Kış Evleri' kentte bulunan park ve bahçelerdeki ağaçlara yerleştirildi. İçinde kuşlar için yiyecek de bulunan 300 yuvanın yerleştirilmesi için kent meydanın tören düzenlendi.
Soğuk havalarda kuşların sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorluk çektiğini söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, "Kış dönemindeyiz. Karın toprak örtüsünü kapatmasıyla birlikte kuşların ve dışarıda yaşamak zorunda olan canlıların, yiyecek bulmakta zorlandığı bir dönemdeyiz. Hem bu ihtiyacı karşılamak için hem de özellikle kuşların, serçelerin bu dönem de sıcak bir yuvaya kavuşmaları için içerisine yem bıraktığımız yuvalar yaptık. Bu yuvaları ilkokul öğrencilerine yaptırdık. Bu hem öğrencilerimiz için güzel bir faaliyet oldu hem de kuşlar için sıcak bir yuva oldu. Bu yuvaları şehrimizin bazı noktalarında olan park ve bahçelerdeki ağaçlara yerleştiriyoruz. Ayrıca diğer sokak hayvanları için de şehrimizin bazı noktalarında bulunan kulübelere yiyecekler bırakıyoruz" dedi.
Daha sonra itfaiye ekipleri tarafından kent meydanında bulunan ağaçlara kış evleri yerleştirildi.

DHA

Loading...