İstanbul Haberi: Torunlar GYO'dan 2 milyar liralık yatırım yolda

Torunlar GYO'dan 2 milyar liralık yatırım yolda

Torunlar GYO'dan 2 milyar liralık yatırım yolda

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin ikinci gününde, "Gayrimenkul: Büyümenin Yeni Yönü" başlıklı panelde konuşan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun DHA'ya açıklamalarda bulundu.

İlk olarak zirveyle ilgili görüşlerini dile getiren Aziz Torun, daha sonra devam eden projeleri hakkında konuştu. Zirvenin her yıl daha geniş katılımla, daha farklı konular ele alınarak ve alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleştiğini söyleyen Torun, "Bu organizasyonları yapan arkadaşları takdir ediyorum. Burada gerçekten faydalı konuşmalar ve paneller oluyor. Gerek ülkemiz gerekse global ekonomi dünyası için birçok bilgiyi burada duyma, öğrenme imkanımız var" dedi.

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde 2 milyar liralık bir yatırım hedefleri olduğunu ifade eden Torun, "Devam eden projelerimiz var. 5'inci Levent, Mall of Antalya, Mall of İstanbul'un yanında bir otel ve rezidans bunlar arasında yer alıyor. Gayrimenkul sektöründe belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Özellikle gayrimenkul alanında yabancılara tanınan bazı yeni teşvikler var. Umuyoruz ki onlar da bu teşvikleri değerlendirir ve 2017'de, geçen yıl düşen yabancı satışları bu yıl artarak devam eder. Bu da, gayrimenkul sektörü için önümüzdeki süreçteki beklentimiz" diye konuştu.

 

DHA

Loading...