Tekirdağ Haberi: Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü

Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü

Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü

TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Teknolojileri bölümü öğrencilerinin kağıt katlama yöntemi ile yaptıkları kıyafetler 'ORİGAMODA' adı altında sergilenirken, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Teknolojileri Bölümü 2'inci sınıf öğrencilerininkağıt kaplama yöntemi ile yaptıkları kıyafetler 'ORİGAMODA'  adıyla Tekirdağ'da bir alışveriş merkezinde sergilendi. Sergiye büyük ilgi gösteren vatandaşlar yapılan eserleri yakından inceleme fırsatı buldu. Namık Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi kağıt katlama sanatı ORİGAMODA ile kumaş ve bez haricinde de bazı materyaller kullanarak ürünler tasarlanabileceğini vurgulamak için bu sergiyi düzenlediklerini söyledi. Özcan şöyle dedi:
"Bu sergide kullandığımız mankenler ve tasarımlar tamamen kişiseldir. Bunlar kendi koleksiyonumuz ve şu an mankenlerin üzerinde gördüğünüz tasarımlar tamamen kağıttan oluşuyor. Ve kıyafetlerin her biride katlama sanatıyla oluşturuldu. Tasarımlar öğrencilerimize ait ve onların kendi iç dünyalarını yansıtıyor. Ve tasarımların da her birinin kendine ait isimleri var. Burada bu eserleri sergileyerek herkesin fark etmesini düşünüyoruz."
Sergiyi gezen vatandaşlar, eserleri yakından inceleyip dokunarak kontrol etti.

DHA