Bitlis Haberi: VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti

VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti

VEDAŞ, Süphan Dağı eteklerindeki çocuklara kitap hediye etti

BİTLİS’te Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) İl Müdürlüğü ekipleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Kışkılı Köyü'ndeki öğrencilere kitap hediye etti.
VEDAŞ Bitlis İl Müdürlüğü yetkilileri, Kütüphane Haftası dolayısıyla Adilcevaz'a 28 kilometre uzaklıkta bulunan, Süphan Dağı eteklerindeki Kışkılı Köyü'ndeki öğrencileri sevindirdi. Halen kar altında olan köye güçlükle ulaşan VEDAŞ İl Müdürü Tahsin Uzunselvi ve beraberindekiler, buradaki okula giden 14 öğrenciye kitap başta olmak üzere çeşitli hediyeler dağıttı. VEDAŞ İl Müdürlüğü olarak Türkerler Holding Yönetim Kurulu üyesi Kazım Türker’in desteği ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyü ziyaret ettiklerini belirten Tahsin Uzunselvi, şöyle konuştu:
"Okumanın önemini hepimiz biliyoruz. Bölgemizde eğitimin daha iyi seviyeye gelmesi için biz de böyle bir etkinliği, faaliyeti yapma gereği duyduk. Kışkılı Köyü'nde fedakarca çalışma yapan öğretmenimize teşekkür ediyorum. Kütüphaneler Haftası nedeniyle çocuklarımıza kitaplar getirdik. Çocuklarımıza kitap sevgisinin aşılanması çok önemli.   Çocuklarımız bu kitaplarla inşallah çok daha güzel şeyler öğrenip, hayatlarına ileriki aşamalarda tatbik edeceklerdir."

DHA

Loading...