Muğla Haberi: Yaban hayvanları için fişekli eylem

Yaban hayvanları için fişekli eylem

Yaban hayvanları için fişekli eylem

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde 44 yaşındaki Musa Evirhen, yaban hayvanlarının korunmasına dikkat çekmek için atış poligonundan topladığı boş av tüfeği fişeklerini yere saçarak eylem yaptı.
Atış poligonundan boş av tüfeği fişeklerini toplayarak bir çuvala dolduran Musa Evirhen, dün saat 18.00'de, Atatürk Caddesi'ndeki Saman İskelesi'ne geldi. Aracıyla iskeleye gelen Evirhen, vatandaşların yoğun olduğu yürüyüş yoluna elindeki çuvalı boşaltarak başında bekledi. Yerde boş fişekleri görerek soru soran vatandaşlara eyleminin gerekçesinin, yaban hayvanlarının korunmasına dikkat çekmek olduğunu anlattı. Bu sırada devriye görevi yürütürken durumu fark eden polis ekipleri, iskeleye geldi. Kimliğini gösteren sivil polisler, eylem hakkında bilgi aldı. Evirhen, ifadesi alınmak üzere Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi'ne götürüldü. Evirhen ifadesi alındıktan sonra, nöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin arıdan toplam 113 boş av tüfeği fişeği, incelenmek üzere emniyete götürüldü.
Eylem sırasında açıklama yapan, amacının vatandaşı korkutmak ve infial yaratmak olmadığını söyleyen Musa Evirhen, "Marmaris'in doğasında yaban hayvanları kontrolsüz şekilde avlanmaktadır. Her yer Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı ve yaban hayvanlarının korunması için ciddi kontrol ne yazık ki yok. Ben de bu önemli konuya dikkat çekmek için trap alanı olarak adlandırılan atış poligonunda boş av tüfeği fişeklerini toplayıp, iskeleye getirerek yere döktüm" dedi.

 

DHA

Loading...