Yalova Haberi: Yalova'da fuhuş operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Yalova'da fuhuş operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Yalova'da fuhuş operasyonu: 3 kişi tutuklandı

YALOVA'da, Özbekistan ve Ukrayna uyruklu  kadınları fuhuşa zorladıkları iddasıyla gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü sevk edildikleri adliyede tutuklandı, 1 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Yapılan bir ihbarı değerlendiren Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, M.D. isimli kişinin yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaştı. Polisler bunun üzerine Özbekistan uyruklu N.M. ile iletişime girdi. N.M.'nin, "M.D. ve arkadaşları sadece beni değil Özbekistan uyruklu iki arkadaşıma fuhuş yaptırıyor. Yalova'da ayrıca Ukrayna uyruklu kadınlarda ları çekilip katolog oluşturularak erkeklere pazarlanıyor" dedi. Soruşturmayı genişleten polis, M.D.'nin yanı sıra O.S. Y.E. ve A.A.'yı da yakaladı. Adliyeye çıkartılan şüphelilerden M.D., O.S. ve Y.E. tutuklanırken diğer şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Polis ifadelerini aldığı Özbekistan uyruklu N.M. ve arkadaşları D.E. ile M.K.'nin yanı sıra Ukrayna uyruklu N.K., O.L.'yi sınır dışı etti. Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

DHA

Loading...