Uşak Haberi: Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası'nda şampiyon Uşak

Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası'nda şampiyon Uşak

Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası'nda şampiyon Uşak

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'nde 16 huzurevinden 96 oyuncunun katılımıyla düzenlenen Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası'nın şampiyonu Uşak Huzurevi oldu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sandıklı Belediyesi tarafından 12 ilden 16 farklı huzurevinde kalan 96 oyuncunun katılımıyla düzenlenen Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası tamamlandı. Dün başlayan turnuvanın ilk gününde 28 karşılaşma oynandı. Bugün ise üçüncülük, dördüncülük ve final karşılaşmaları yapıldı. Finalde, Fethiye Huzurevi'ni 13-8 yenen Uşak Huzurevi şampiyon oldu. Fethiye Huzurevi ikinci, Sandıklı Huzurevi üçüncü, Turgutlu Huzurevi ise dördüncü oldu.
TÜRKİYE BOCCE LİGİ BAŞLIYOR
Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Gürdal Gümüş, "Bugün itibariyle Avrupa'nın en geniş bocce ligini 700 lisanslı oyuncumuzla kurmuş bulunmaktayız. Artık hem ulusal hem de uluslararası arenada söz sahibi olmuş bir aileyiz. Mayıs ayında da 44 ilden 78 huzurevinin katılımı ile deplasmanlı olarak Türkiye Bocce Ligi'ni başlatacağız. Buradaki turnuvaya katılan tüm takımlarımız lige katılacak" dedi.
Sandıklı'da böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Çöl, "Çok güzel, çekişmeli bir turnuva gerçekleşti. Sizlerin enerjisi bize heyecan ve mutluluk kattı. Bundan sonra da güzel ve mutlu günler sizin olsun" diye konuştu.
Şampiyon olan Uşak Huzurevi'nin ve turnuvanın en yaşlı oyuncularından 73 yaşındaki Sami Özdemir de şöyle dedi:
"Son birkaç sene içinde çıkan bu bocce oyununu öğrendim. Bocce turnuvasına katılmak bizi mutlu ediyor. Yeni arkadaşlıklar kuruyoruz. Arkadaşlarımız arasındaki diyalogumuz güzel. Komşu illerimiz arasındaki huzurevi sakinlerimizle de tanışmış oluyoruz. Stres atıyoruz. Bu bocce oyunu bizi oyalıyor. Yaşlılar için güzel bir etkinlik."
Konuşmalar sonrası protokol üyeleri tarafından turnuvaya katılan sporculara madalyaları ve dereceye giren takımlara kupaları takdim edildi.

DHA

Loading...