Samsun Haberi: Yolda kalan araçları üzerlerine oturarak kurtardılar

Yolda kalan araçları üzerlerine oturarak kurtardılar

Yolda kalan araçları üzerlerine oturarak kurtardılar

SAMSUN'da dün gece kar yağışı sonrasında meydana gelen buzlanma nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Lise Caddesi'deki rampada buzlanma nedeniyle bazı araçlar kayıp yolda kalınca, ön kaputunun üzerine oturan vatandaşlar, ağırlık yapıp gitmelerine yardımcı oldu.
Samsun'da dünden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Kar kalınlığının belli bölgelerde 10 santimi aştığı şehir merkezinde zincirsiz ve kar lastiği olmayan bir çok araç yolda mahsur kaldı. Bazı araçlar rampa çıkarken kayıp kaza yapma tehlikesi geçirdi. Gece yarısı buzlanma yapması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Özellikle Lise Caddesi'nde sürücüler ve yayalar güçlükle ilerledi.
Lise Caddesi'nden 100'ncü Yıl Bulvarı'na çıkan rampada bir çok araç buzlanma nedeniyle yolda kaldı. Araçları çevredeki vatandaşlar itekleyerek kurtarmaya çalıştı. Ardından da araçların ön kaputlarının üzerine oturup ağırlık yaparak araçların ilerlemesini sağladı. Bu sırada tehlikeli anlar yaşanmasına rağmen vatandaşlar buna aldırış etmedi. Karla kaplı yolda trafikte aksamalar meydana geldi.

DHA

Loading...