İstanbul yağmura teslim oldu! Sosyal medyadan mesaj yağdı

İstanbul'da yağış kent genelinde etkili oluyor. Şehrin bir çok yerinden su baskınlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yetkililer Marmara Bölgesi'nde bir süre daha etkili olması beklenen sağanak yağış için vatandaşları uyardı. Şişhane metro durağında da şiddetli yağmur nedeniyle elektrik kaçağından meydana gelen patlamalar korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

İstanbul yağmura teslim oldu! Sosyal medyadan mesaj yağdı

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran sağanak yağış adeta hayatı felç etti.

Şehrin bir çok yerinde hayat durma noktasına gelirken, Basın Ekspress ve E-5 karayolu gibi ana arterlerde de su baskınları yaşandı.

 

Vatandaşlar kısa sürede sosyal medyadan binlerce paylaşım yaptı. Bazı hastane ve metro istasyonlarında da su baskınlarının yaşandığı bildiriliyor.

İşte sizden gelenler:

 

 

 

 

METEOROLOJİ’DEN ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Meteoroloji sağanak yağışlar konusunda tüm Marmara Bölgesi'ni uyardı. İşte Meteoroloji'nin aşırı yağışlar hakkında yapıtğı açıklama; Önceki tahmin ve uyarılarımız doğrultusunda Trakya’da beklediğimiz çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar son 6 saatte Kırklareli Babaeski’de 99 kg/m2, Lüleburgaz’da 54 kg/m2; Tekirdağ Süleymanpaşa’da 67 kg/m2, Hayrabolu’da 65 kg/m2 ve Malkara’da 62 kg/m2’ye ulaşmıştır. Yağışların etkisini devam ettirerek yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Meteoroloji ve AKOM'dan uyarı geldi... İlginizi Çekebilir İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Meteoroloji ve AKOM'dan uyarı geldi...