İstanbul’da kar yağışı için saat verildi

İstanbul'da bugün akşam saatleri için kar alarmı verildi. Tahminlere göre hava çok bulutlu aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra da kar yağışlı olacak. İstanbul’da kar yağışının bu kez 20-25 cm’yi bulması bekleniyor. Kentteki yüzbinlerce öğrencinin zaten yarıyıl tatilinde olması kent trafiğini rahatlatsa da AKOM ekipleri alarma geçmiş durumda... İşte İstanbul'daki hava durumu ile ilgili 'son dakika' gelişmeleri...

İstanbul’da kar yağışı için saat verildi

Türkiye’ye bugün yeni bir soğuk hava sistemi giriş yapıyor. Yağışlar akşam saatlerinde, perşembeye geçişte kara çevirmeye ya da karla karışık yağmura çevirmeye başlayacak. Marmara’da, iç Ege’de, İç Anadolu’nun doğusunda ve Batı Karadeniz’de durum bu şekilde. Ardından gelen günlerde yağış yurdun büyük kısmında özellikle orta ve kuzey bölgelerde kara dönmüş olacak. Marmara, iç Ege’de, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olacak. Bu yağışların yanında sert soğuk hava da var. Özellikle bu bölgelerde gündüz bile sıcaklıklar cuma günü sıfırın altında kalacak. soğuk havayı getiren sert rüzgarlar Marmara’nın Karadeniz kıyılarında, Batı Karadeniz’de ve Kuzey Ege’de özellikle kuvvetli. Güney Ege’de Bodrum çevrelerinde de yine 5 kuvvetini bulan ve keşişlemeden esen rüzgarlar olacak. Hava sıcaklıklarının da 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

AKOM ALARMDA

İstanbul Büyükşehir Belediye’sine bağlı Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (AKOM) meteorolojiden alınan son dakika haberi sonrası alarma geçti. İBB AKOM saat 13:00’ten itibaren 7 bin personel ve bin 347 aracın görev alacağı tüm birimleri ile görevde olacak. Akşam saatlerinde başlayacağı tahmin edilen kar yağışı gece de etkisini sürdürecek. İstanbul'da kar yağışının bu kez 20-25 cm'yi bulması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da görülen kar yağışında yaşananların tekrarlanmaması için İBB'ye bağlı ekipler özellikle Mahmutbey bölgesinde Karayolları ekiplerine yardımcı olacak. İtfaiye, yol bakım, atık müdürlüğü gibi birimler de teyakkuzda olacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...