Kadir Topbaş’tan flaş uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'da yaşanan yoğun sağanak yağış ile ilgili bir açıklama yaptı. Topbaş, "Bazı bölgeler boşaltılıyor. Öğleden sonra daha ciddi yağış gelecek" dedi.

Kadir Topbaş’tan flaş uyarı

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Öğleden sonra daha ciddi yağış geliyor. Can kaybı yok. Bazı bölgeleri boşalttık” dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin de “Saat 14.00’den sonra tekrar yoğun bir yağış başlayacak. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine kadar sürmesini bekliyor” diye konuştu.

İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Uyarı üstüne uyarı geliyor... İlginizi Çekebilir İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Uyarı üstüne uyarı geliyor...

İstanbul Valis Vasip Şahin’den açıklama:

Saat 14.00’den sonra tekrar yoğun bir yağış başlayacak. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine kadar sürmesini bekliyor” diye konuştu.Yağış akşama kadar sürecek, belediyenin bütün ihbar hatları açık. Metro ve tramvay seferlerimizde bir aksama yok. Avrasya Tüneli’nde Yenikapı ve Samatya alt geçitlerindeki su birikintileri nedeniyle tek taraflı olarak ulaşıma durduruldu. Uzun yıllardır yaşanmayan ölçüde bir yağış düşüşünü bugün yaşıyoruz. Bunları inşallah hızla ve vatandaşımızı en rahatsız etmeyecek şekilde telafi etmeye çalışıyoruz”

İstanbul'dan sel manzaraları İlginizi Çekebilir İstanbul'dan sel manzaraları

İBB Başkanı Kadir Topbaş’tan açıklama:

“Bundan daha az yağışlarda çok daha fazla tıkanmalar olurdu. Yurttaşlarımızın da yardımcı olması lazım. Trafiğe çıkmazlarsa daha rahat bir yaşam sürebiliriz. Öğleden sonra daha ciddi bir yağmur beklenmekte. Toprak suya doydu, öğleden sonra dikkatli olunmalı. Benzer olaylar dünyanın pek çok yerinde yaşandı. Dikkatli olursak sıkıntısız atlatırız. Çok şükür İstanbul’da can kaybı olmadı. Bazı bölgeleri boşalttık. Meteoroloji ekranından yansıyor. Bulutlar ters yönde dönüş yapmakta. 14:00’ten sonra yoğun bir yağış bekleniyor. Akşama kadar sürmesi bekleniyor.”

İstanbul'da şiddetli yağış ulaşımı da vurdu... Valilikten uyarı geldi İlginizi Çekebilir İstanbul'da şiddetli yağış ulaşımı da vurdu... Valilikten uyarı geldi

 

FOTO:DHA

FOTO:DHA

 

Son dakika: İBB bilançoyu açıkladı İlginizi Çekebilir Son dakika: İBB bilançoyu açıkladı