Karaköy’de patlama

Karaköy'de bir binanın 5'inci katında yangın çıktı. Doğalgaz patlamasından kaynaklandığı ileri sürülen olaya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)'den açıklama yapıldı. Açıklamada, patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığının tespit edildiği belirtildi.

Karaköy’de patlama

Karaköy Bankalar Caddesi’nde 6 katlı bir iş hanının 4’üncü katında saat 17.30 sıralarında yangın çıktı. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamanın doğalgazdan kaynaklandığı ileri sürülmüştü ancak İBB’den yapılan açıklamada patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığının tespit edildiği belirtildi.

Foto: İHA

Foto: İHA

Patlamaya ilişkin İBB’den yapılan açıklama şöyle:

“Bugün akşam saatlerinde Beyoğlu, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Caddesi 28 numarada bulunan binanın 5. katında meydana gelen patlamanın, doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. Söz konusu patlamanın olduğu işyerinde doğalgaz tesisatı ve kullanımı yoktur. Patlama nedeni araştırılıyor.”

Foto: İHA

Foto: İHA

İGDAŞ’TAN AÇIKLAMA

Patlamayla ilgili bir açıklama da İGDAŞ’tan geldi. Açıklamada, “Bugün akşam saatlerinde Beyoğlu, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Caddesi 28 numarada bulunan binanın 5. katında meydana gelen patlamanın,  doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. Söz konusu patlamanın olduğu işyerinde doğalgaz tesisatı ve kullanımı yoktur. Bununla birlikte, İGDAŞ Doğalgaz Acil Ekipleri tarafından yapılan incelemelerde, patlamanın olduğu işyeri, bina ve çevresinde yapılan ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağına rastlanmamıştır. Olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır”denildi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...