Meteoroloji İstanbul uyarısını güncelledi! Yağmur geliyor Kapıkule’den giriş yaptı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika açıklamasında sel uyarısında bulundu. İstanbul yine yağmur altında kalacak. Özellikle İstanbul'un batı kesimlerini yoğun şekilde etkileyecek olan yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde başlaması bekleniyor. Meteoroloji sabah saatlerinde yayınladığı günlük hava durumu tahmininde yayınladığı yerel kuvvetli yağış uyarısını öğlen saatlerinde yeni gelen tahminlerle çok kuvvetli yağış uyarısıyla güncelledi. Beklenen yağmur yurda giriş yapmaya başladı, Kapıkule'de etkili olan dolu yağışı tarım arazilerine de zarar verdi...

Meteoroloji İstanbul uyarısını güncelledi! Yağmur geliyor Kapıkule’den giriş yaptı!

Meteoroloji’den İstanbul için son dakika kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde Marmara Bölgesinin batısında, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

KAPIKULE’DEN DOLU OLARAK GİRİŞ YAPTI

Edirne Kapıkule Sınır Kapısının bulunduğu bölgede dolu etkili oldu.  Edirne'de son bir haftadır hava sıcaklığı ortalama 40 derecelerde seyrederken, bugün öğle saatlerinde Bulgaristan üzerinden gelen yağmur bulutları Kapıkule'de gurbetçilere dolu sürprizi yaşattı. Edirne'de aşırı sıcakların ardından öğle saatlerinde Kapıkule'de aniden bastıran dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Kapıkule'de kısa süre etkili olan dolunun bazı ekili tarım arazilerine zarar verdiği öğrenildi.

dolu-yagisi-kapikule

Meteoroloji’nin uyarısı şu şekilde; Bugün (27.07.2017 Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Marmara bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kg) , Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul'un batı çevrelerinde kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji yayınladığı uyarıda ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar konusunda uyardı. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Trakya ve İstanbul'un Trakya'ya yakın bölgeleri, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece civarları ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ÖĞLEDEN SONRA BAŞLAYACAK AKŞAM DA SÜRECEK

Yağışın başlangıç zamanı ve etkili olacağı bölgelerle ilgili olarak  “Bugün (27.07.2017 Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Marmara bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde görülecek.” denildi.

MARMARA’NIN BATISINDA ÇOK ETKİLİ BAŞLAYACAK. İSTANBUL’UN BATISINA GELECEK

Gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kg) , Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul´un batı çevrelerinde kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlar sırasında “ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi” olaylarının yaşanabileceğine dikkat çekti.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

2707-2017-hava-durumu