Şimdi de Marmaris’te orman yangını çıktı

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Şimdi de Marmaris’te orman yangını çıktı

Marmaris’in İçmeler Mahallesi Asparan Mevkisi’ndeki, kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alandan, bugün saat 14.30 sıralarında dumanlar yükselmeye başladı.

Piknikçilerin yaktığı mangal ateşinden çıktığı belirlenen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Sarp arazi nedeniyle karadan müdahalenin güç olduğu bölgeye 15 arazöz ve 2 söndürme helikopteri sevk edildi. Alevler, rüzgarın da etkisiyle 1 kilometre mesafedeki yerleşim yerine doğru ilerlerken, alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yangının başladığı noktadaki mangal ve içki şişelerini toplarken, paniğe kapılıp kaçtıkları sanılan piknikçilerin belirlenip yakalanması için ise çalışma başlatıldı.

marmaris-ic-1

İLAVE HAVA DESTEĞİ TALEP EDİLDİ

Şu ana kadar 6 hektar ormanlık alana zarar veren ve İçmeler Mahallesi’ne doğru ilerleyen yangının kontrol altına alınabilmesi için Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinden 2 uçak ve 6 helikopter desteği daha talep edildi.

Bayındır'daki yangında kiraz ağaçları da yandı İlginizi Çekebilir Bayındır'daki yangında kiraz ağaçları da yandı