Sözcü Plus Giriş

Türkiye’nin konuştuğu ‘köpek ezen şoför’ yakalandı

Antalya'da kullandığı hafif ticari aracı yol kenarında bekleyen köpeklerin üstüne süren, sonra birisinin başının üzerinden geçerek öldürüp kaçan sürücü Erhan Kozan yakalandı. Sürücü hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı. Para cezasını ödeyen şahıs serbest kaldı. Gazetecilere konuşan şahıs "İstenmeyen bir olaydı. Vicdan azabım bana yeter. Çoluk çocuğumun yüzüne bakamaz oldum. Affım için Allah'a yalvarıyorum" dedi.

11:42 -
Türkiye’nin konuştuğu ‘köpek ezen şoför’ yakalandı

Kepez İlçesi’nde güvenlik kameralarına yansıyan olay, 17 Temmuz’da meydana geldi. Görüntülerde, Yükseliş Mahallesi’nde hafif ticari araçla seyreden sürücü, kasise geldiğinde hızını düşürerek geçiyor. Sürücü, yolda hiçbir araç olmamasına rağmen aniden aracını yolun sağ tarafından bekleyen bir köpeğin üstüne sürüyor.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Bu köpek kaçarak ezilmekten kurtulurken, diğer bir köpek aracın peşinde koşmaya başlıyor. Bunu fark eden sürücü, sola manevra yapmak yerine aracı köpeğin üzerine sürmeye devam ediyor. Başı aracın sağ ön tekerinin altında kalan köpek olay yerinde ölürken, sürücü durmadan olay yerinden kaçıyor. Cinayeti andıran olayın ardından çevredeki diğer köpeklerin yerde can çekişen köpeğin başında toplanması da kameralara yansıdı.

İLGİLİ HABER'Bu şahıs akıl hastanesinde müşahede altına alınmalı''Bu şahıs akıl hastanesinde müşahede altına alınmalı'
FOTO:DHA

FOTO:DHA

PLAKALAR KARIŞTI!

Antalya Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Orhan, 6 Ağustos’ta Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu ve araç sürücüsünden şikayetçi oldu. İlk etapta 07 JN 433 olarak bildirilen plakadan araç sahibi İ.T.’ye ulaşıldı. Sürücü İ.T. olay tarihinde İbradı İlçesi’nde bulunduğunu beyan ederek iddiaları kabul etmedi. Bunun üzerine olay yerinde PTS kayıtlarının incelenmesinde ve ayrıca araç plaka sorgu çalışmasında, olaya karışan aracın 07 JH 433 plakalı araç olduğu anlaşıldı.

 

TRAFİĞİ TEHLİKEYE SOKMAKTAN İŞLEM YAPILDI!

Polisin yakaladığı 07 JH 433 plakalı aracın sahibi ve sürücüsü Erhan Kozan, 17 Temmuz günü saat 12.00 sıralarında seyir halindeyken yolun sağında bulunan köpeklerin aracına koşarak havladıklarını, köpeklerden birinin ayağının üzerinden geçtiğini zannettiğini, yaklaşık 50 metre ileride durduğunu, olay yerinde 5- 6 köpek olduğunu ve tekrar geri dönemediğini olayda herhangi bir kastının olmadığını söyledi.

PARASINI ÖDEDİ SERBEST KALDI!

Şüpheli Erhan Kozan hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı.  Para cezası kesilen Kozan daha sonra serbest bırakıldı.

Şahıs "Vicdan azabı çekiyorum" dedi.

Şahıs “Vicdan azabı çekiyorum” dedi.

‘VİCDAN AZABIM BANA YETER’

Polis merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kozan olayın tamamen kaza olduğunu savundu.  Kozan, “İstenmeyen bir olaydı. Vicdan azabım bana yeter. Çoluk çocuğumun yüzüne bakamaz oldum. Ben de pişmanım diyorum ama kimi inandırabilirim? Kanunun bana verebileceği ceza nedir ki? Allah katında bundan daha büyük bir günah olamaz. Ben de pişmanım. Konuşacak başka bir şey yok. Polise ifademi verdim. Dikkatsiz bir sürücü olarak cezamı çekmeye hazırım. Kanunun vereceği cezanın ne önemi var? Yaşayan bir yaratık, bu karınca da olabilir, benim yüzümden öldü. Affım için Allah’a yalvarıyorum” diye konuştu.

Lise mezunu ve evli olan sürücü Kozan’ın işçi olarak bir şirkette çalıştığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERKöpeği kasıtlı olarak ezdi! İşte Türkiye'deki suçun hukuki boyutuKöpeği kasıtlı olarak ezdi! İşte Türkiye'deki suçun hukuki boyutu İLGİLİ HABERD-100'deki yaralı köpeğe yardım eliD-100'deki yaralı köpeğe yardım eli
Son güncelleme: 08:26 08.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more