Sözcü Plus Giriş

İstanbul’la ilgili korkutan söylenti için resmi açıklama geldi

Dünkü afetin ardından sosyal medyada ortaya atılan "Şebeke suyuna kanalizasyon bulaştı. Sakın kullanmayın" şeklindeki iddia İstanbulluları alarma geçirdi. İSKİ; halkta korku ve paniğe neden olan bu iddiaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada kentte etkili olan yağış nedeniyle 'içme suyuna kanalizasyon karıştığı' iddiasının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

09:46 -
İstanbul’la ilgili korkutan söylenti için resmi açıklama geldi

İSKİ Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, içme suyuna kanalizasyon karıştığı iddialarına yanıt verildi.

Duyuru şu şekilde “İstanbul’da yağışlar nedeniyle içme suyuna kanalizasyon karıştığı iddiası asılsızdır. Yapılan analizlerde suyumuzda insan sağlığını riske edecek herhangi bir veriye rastlanmamıştır. İçme suyu iletim hatlarımız yüksek basınç ve kapalı sistemle çalıştığından atıksuyun karışması söz konusu değildir. İçme suyumuz arıtma tesislerimizden arıtıldıktan sonra tüketicilere ulaştırılmaktadır. Bu tür söylentilere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

İLGİLİ HABERİstanbul 27 Temmuz 2017 afeti! 9 gün sonra ikinci kâbusu yaşadık!İstanbul 27 Temmuz 2017 afeti! 9 gün sonra ikinci kâbusu yaşadık!

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:31 29.07.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more