Sözcü Plus Giriş

Son depremler: Ege denizinde deprem bu sefer Çanakkale ve Balıkesir çevresi sallandı!

Son rasathane verilerine göre Ege Denizi'nin kuzeyinde 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine yakın bir noktada meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Depremin merkez üssünün neresi olduğunu ve büyüklüğünü merak eden vatandaşlar arama motorlarında "son depremler" aramaları yapmaya başladı. İşte depremin ayrıntıları...

Sozcu.com.tr
08:32 -
Son depremler: Ege denizinde deprem bu sefer Çanakkale ve Balıkesir çevresi sallandı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Ege Denizi'nde Yunanistan'ın Magnesia kenti açıklarında bugün saat 01.49'da 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 7.08 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssüne Türkiye'den en yakın yerleşim yeri olarak ise Çanakkale'nin Ayvacık İlçesinin Babakale Köyü olduğu açıkladı.

SON DEPREMLER HANGİLERİ?

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

GEÇTİĞİMİZ GECE DE EGE’NİN GÜNEYİ SALLANMIŞTI

Ege dün gece sallandı, depremi hisseden vatandaşlar depremin büyüklüğü konusunda Google üzerinde aramalar yapmaya başladı. Merkez üssü Gökova Körfezi olan deprem 22:59’da gerçekleşti ve büyüklüğü 4.1 olarak ölçüldü. Deprem, Muğla, Bodrum, İzmir ve Aydın’da da hissedildi.

gokova-deprem-son-depremler

 

Son güncelleme: 08:08 12.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more