Sözcü Plus Giriş

Sözcü avukatı Celal Ülgen: Bu çamur yapışmaz

Çağlayan Adliyesi'ndeki Sözcü nöbetinde konuşan Sözcü gazetesi avukatı Celal Ülgen "Sözcü tavrından emindir. Sözcü'ye atılan bu leke asla yapışmayacaktır ancak Sözcü de bunun peşini bırakmayacaktır" dedi.

Güncellenme: 14:30, 07/07/2017
Sözcü avukatı Celal Ülgen: Bu çamur yapışmaz

CHP, Türkiye Barolar Birliği, Atatürk Düşünce Derneği ve Gazeteciler Sendikasının da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum ve kuruluş Sözcü için Çağlayan Adliyesi’nde biraraya geldi. Destek açıklamarının ardından Sözcü adına konuşan avukat Celal Ülgen soruşturmadaki çelişkilere dikkat çekti.

Ülgen şunları söyledi “Bugün bir hafta süren soruşturma sürecinin sonuna gelmiş durumdayız. Bu iddiaların Sözcü’ye yapışmayacağını biliyoruz.
45 yıllık meslek hayatı deneyimimde çıkarttığım sonuç, yargıca gitmeden bu arkadaşlarımızın serbet bırakılacağıdır. Ancak yargının içerisinde bulunduğu durumu düşünerek gene de bir pay bırakmak istiyorum.
Soruşturma bir absürtlükle başlamıştı ve devam ediyor… Gerçekten Burak Akbay‘ın FETÖ okullarında yetiştiği konusunda sık sık yandaş medyada fotomontajlar yayımlanıyordu.  Bu işin ilk tetikçiliğiydi. Sonrasında da bu iddialarla karşılaştık. Geçtiğimiz günlerde Burak Akbay’ın babası çok detaylı bir açıklama yapıp oğlunun FETÖ ile ilgisi olmadığını söyledi. Ne acı bir durum… Ancak bir çelişkiyi anlatmak istiyorum. 17 ve 25 Aralık’ı birileri milat kabul etmişti. Hani o tarihe kadar FETÖ ile olan dostuklarını sorgulamayacaklardı da o tarihten sonrakini sorgulayacaklardı.

Biz abdestimizden eminiz. Biz FETÖ karşıtlığı ile tanınıyoruz. O halde bugün geçmişte cemaat okullarında okuduğu iddiasıyla bu operasyon niçin yapılıyor. Siz düne kadar ortaktınız. FETÖ bu ülkenin tüm kurumlarının kılcal damarlarına işledi. Hiç ses çıkartmadınız hatta mutluluk duydunuz.  Bu ironi bu alay etme nedir? Sözcü Mustafa Kemal’in izinde bir gazetedir. Sözcü susmayacak. Sözcü susturulmayacak. Tüm Sözcü çalışanları dik duruşunu sürdürecek ve muhalefetine devam edecek. Bugün saat 2’den sonraki süreçte olaylar ve sonuç da meydana çıkacak. Tekrar söylüyorum Sözcü tavrından emindir. Sözcü’ye atılan bu leke asla yapışmayacaktır ancak Sözcü de bunun peşini bırakmayacaktır”

İlginizi ÇekebilirÇağlayan'da Sözcü nöbetiÇağlayan'da Sözcü nöbetiİlginizi ÇekebilirBurak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!Burak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!İlginizi ÇekebilirSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara CevabımızdırSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara Cevabımızdırİlginizi ÇekebilirBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımİlginizi ÇekebilirBurak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...Burak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...İlginizi ÇekebilirSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varİlginizi Çekebilir'Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar''Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar'İlginizi Çekebilir'Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur''Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur'İlginizi Çekebilir'Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır''Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır'İlginizi ÇekebilirOperasyonun asıl amacı Burak Akbay!Operasyonun asıl amacı Burak Akbay!İlginizi ÇekebilirSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptıSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptı
Yayınlanma Tarihi:10:45,