SÖZCÜ’nün 2017 yılına ait Twitter’da en çok etkileşim alan iletisi Levent Kırca’nın o skeci çıktı!

Erdoğan’ın TEOG açıklamasına, sosyal medyadan Levent Kırca’lı video 2017 yılına ait en çok etkileşim alan Tweet oldu. Kırca'nın eğitim sitemine eleştirdiği skeç SÖZCÜ'nün Tweeter hesabından 1 milyon 70 bin kişiye ulaşarak rekor kırdı!

SÖZCÜ’nün 2017 yılına ait Twitter’da en çok etkileşim alan iletisi Levent Kırca’nın o skeci çıktı!

Erdoğan'ın TEOG açıklamasına, sosyal medyadan Levent Kırca'lı video 2017 yılına ait en çok etkileşim alan Tweet oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “TEOG kaldırılmalı” sözlerinin ardından sosyal medyada dolaşıma giren bu video paylaşım rekorları kırdı…

AKP'nin eğitim sisteminde yaptığı her değişikliğin bir öncekinden daha kötü olduğu düşünüldüğünde, Levent Kırca’nın ironik bir şekilde sık değişen eğitim sisteminde anlattığı trajik skeçle örtüşmesi sosyal medya kullanıcıların dikkatinden kaçmadı
AKP’nin öve öve bitiremediği TEOG yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı. (TEOG) sınav sistemi, birçok öğrencinin ve ailelerin kafasını karıştırmanın yanı sıra birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti!  Ve tam alışılmışken tekrar değiştirileceğine yönelik gelen haberler ise velilerin büyük tepkisine neden oldu!  AKP’nin 15 yılda 5 kere değiştirdiği ve öğrencilerle aileleri mağdur ettiği sınav sistemine tepkiler çoğaldı. AKP iktidarında yap-boz tahtasına dönen eğitim sisteminde sorunun daha da büyüyeceğini belirten velilerin haklı isyanına sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “TEOG kaldırılmalı” çıkışıyla yeni bir süreç başladı. Erdoğan  yaptığı açıklamada  ise “Bu konuda sayın başbakan ile dün mutabakatımız oluştu. Temenni ediyorum ki hemen süratle bunu ülke gündeminden çıkarmak, düşürmek. ” diyerek kaldırılması için adım atılacağı sinyalini verince sosyal medya kullanıcıları bu videoyu dolaşıma sokmuştu.

İşte 2017’nin SÖZCÜ Tweetır hesabıdan  1 milyon 70 bin kişiye ulaşan Levent Kırca'nın efsanevi o skeci

 

İlginizi Çekebilir Yılın en çok okunan yazısı Bekir Coşkun'dan geldi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...