Sözcü Plus Giriş

Sözcü’nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan var

Halk TV’de Lale Özan Arslan’ın sunduğu Gündem Özel programında çok önemli açıklamalarda bulunan SÖZCÜ avukatlarından İsmail Yılmaz, Burak Akbay hakkındaki iddiaları belgelerle anlatarak hepsini yalanladı.

null
Güncellenme: 12:33, 07/07/2017

SÖZCÜ avukatlarından İsmail Yılmaz yaptığı açıklamada şöyle devam etti:

Bu Burak Akbay’ın uçak bileti. Referandum 16 Nisan’da oluyor. Burak Akbay‘ın ülkeye girişi tarihi 15 Nisan… Referandumda oyunu kullandı. 4-5 gün kaldı sonra döndü. Anneannesi vefat etti geri geldi. Ülkeden son çıkış tarihi ise 13 Mayıs 2017 yani operasyondan 6 gün önce. Kaçak değildi. Eğer kaçak ise ifadesi alınması gerekiyorsa buradaydı. Kaçak ise geldi gitti niye yakalamadılar. O zaman görevlilerin ihmali var. Kaçak değil, ihmal yok ama yalan var.

Operasyon tarihi 19 Mayıs. Bu tarihte Burak Bey’le ilgili bir karar yok. Serbest. 19 Mayıs günü ve öncesinde kaçak demek yanlış. Yakalama kararının çıktığı tarih 26 Mayıs ve ifadesinin alınması için bu karar.  “Kaçtı”, “kaçak” demek bir yargı mensubuna yakışmaz.

 

“HEPSİ FETHULLAH’LA KOL KOLAYKEN…”

10.12.2010, Sözcü’nün manşeti: “FETÖ-APO ittifakı.” O zaman yandaş medya “Hocaefendi Hazretleri” derken, hepsi Fethullah’la kolkolayken, Sözcü ise Türkiye’yi uyarıyordu, önlem alınmasını söylüyordu. O zaman bu manşetler ciddiye alınsaydı belki 15 Temmuz olmayacaktı. Sözcü Fethullah tehlikesine dikkat çekiyordu.

 

“ÖNCE KENDİLERİNE BAKSINLAR”

Bu manşetler için dava açıldı. Gülen’in kendisi ve kurumları 30’ün üzerinde dava açtı SÖZCÜ’ye. Gülen’in o süreçte yandaş medyaya açtığı dava var mı? Fethullah’la en çok biz uğraşıyorduk.

Sözcü’ye FETÖ’cü diyenler önce kendilerine baksınlar. Fethullah’ın açtığı bir dava. Hapis istemiyle dava açıldı. Savcı kim? Celal Kara. 17/25 savcısı. Her zaman FETÖ’yle uğraşmış bir gazete Sözcü. Son dava tarihimiz 2016 Mart. Davayı kaybetti. Şimdi kalkmış Sözcü’ye FETÖ’cü diyorsunuz. Kendinize bakın…

İlginizi ÇekebilirBurak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!Burak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!İlginizi ÇekebilirSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara CevabımızdırSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara Cevabımızdırİlginizi ÇekebilirBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımİlginizi ÇekebilirBurak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...Burak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...İlginizi Çekebilir'Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar''Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar'İlginizi Çekebilir'Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur''Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur'İlginizi Çekebilir'Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır''Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır'İlginizi ÇekebilirOperasyonun asıl amacı Burak Akbay!Operasyonun asıl amacı Burak Akbay!İlginizi ÇekebilirSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptıSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptı
Yayınlanma Tarihi:22:47,