‘SÖZCÜ’ye kumpas susturma girişimidir’

Avukat Celal Ülgen, “SÖZCÜ bütün yayın hayatı boyunca FETÖ’ye karşı koydu. ‘FETÖ’cü iftirası maymuncuk gibi kullanılıyor” dedi...

‘SÖZCÜ’ye kumpas susturma girişimidir’

SÖZCÜ'nün avukatı Celal Ülgen, Antalya'da önceki gün Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen “Lozan Antlaşması ve Türkiye Gündemi” adlı konferansa katıldı. Lozan'ın, Türkiye'nin özgürlüğünü tescilleyen bir antlaşma olduğunu belirten Ülgen, “Sevr sözleşmesiyle Türkiye parça parça edilmiştir. Lozan, misakı milli sonrası gelen ve Türkiye sınırlarını tescil eden, Türkiye'nin asla sömürge bir ulus olmayacağını gösteren antlaşmadır. Lozan CHP'dir, Lozan İsmet İnönü'dür, Lozan Mustafa Kemal Atatürk'tür. 12 Adalar 1911 yılında Uşi Antlaşması'yla Osmanlı Devleti zamanında gitti. Geri kalanın bir kısmı da yine Osmanlı döneminde gitti. Son kısmı da AKP döneminde gitti. Yani Lozan döneminde giden bir ada yoktur” dedi. Gazetemize yönelik operasyona da değinen Ülgen, şöyle konuştu:

Arkadaşlarımız 58 gündür tutuklu

Arkadaşlarımız 61 gündür tutuklu


‘İFTİRALAR DEVAM EDER'

“Bütün yayın hayatı boyunca FETÖ'ye karşı koyan SÖZCÜ Gazetesi bir operasyona tabi tutuldu. SÖZCÜ'ye kumpas Türkiye'yi susturma girişimidir. Bugün Basın Bayramı ama gazeteciler özgür değil. Düşünce özgürlüğü yok. Yandaş medya bilgi kirliliği yaratıyor. Kimsenin gazetecilik faaliyetinden yargılanmasını istemiyorum ama Nazlı Ilıcak, Altan kardeşler, Mehmet Baransu'yu gazeteci olarak kabul etme olanağımız yok. Türkiye'ye kumpasın parçası olanlar gazeteci olamaz. Önümüzdeki süreçte FETÖ iftiraları devam edecek. İktidar ‘FETÖ'cü iftirasını maymuncuk gibi kullanıyor. FETÖ'cü olmayanlara FETÖ'cü yaftası vurmak tam da FETÖ'cülüktür. SÖZCÜ'ye sahip çıkmak, destek vermek gerekir. Demokrasimize sahip çıkalım. CHP'ye sahip çıkalım. Atatürkçü Düşünce Derneği'ne sahip çıkalım. Tam bağımsızlığa, Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkalım.”