Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

Binlerce öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanlığından gelecek habere kilitlendi. 13 Mayıs'ta sona eren sözlü mülakat sonrası adaylar sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

On binlerce sözleşmeli öğretmen adayı MEB’den gelecek haberi bekliyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 13 Mayıs’ta sözlü mülakat yapan MEB bugün sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını açıklayacak. Tam saat vermeyen MEB’in sonuçları 15.00 – 16.00 arası açıklaması bekleniyor.

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

mebbis.meb.gov.tr/" target="_blank">MÜLAKAT SONUÇLARI

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

ATAMA NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...