Şu an saat kaç? Cep telefonlarına dikkat!

Türkiye'de bir kez daha saat kaç karmaşası yaşandı! Sabit saat uygulamasına geçen Türkiye'de kimi cep telefonları saatleri yaz saatine alınca saatin kaç olduğuna dair kafalar karıştı. Peki şu an gerçek saat kaç?

Şu an saat kaç? Cep telefonlarına dikkat!

Cumartesiyi Pazar gününe bağlayan gece yarısı Avrupa yaz sati uygulamasına geçti ve saatler 1 saat ileri alındı. Bilindiği gibi Türkiye sabit saat uygulamasına geçtiği için bu işlem yapılmadı ama Türkiye’de bazı cep telefonları otomatik olarak saati değiştirince yine bir “Saat kaç?” vakası yaşandı. İnsanlar doğru saati öğrenebilmek, Türkiye’de saatlerin ilewri alınıp alınmadığını öğrenmek için internette araştırma yaptılar. Aşağıdaki dijital saatten doğru saati öğrenebilir saat kaç sorunuza doğru cevabı alabilirsiniz.

TÜRKİYE’DE SAATLER İLERİ ALINACAK MI?

Türkiye’de saatler ileri alınmayacak. Böylelikle Avrupa ile saat farkı bir saat azalacak. Geçen sene kış saati uygulamasına geçmeyen Türkiye, kalıcı olarak yaz saati uygulamasına geçmişti. Bu kararla birlikte Türkiye’de birçok kişi isyan bayrağını çekmiş ve kampanyalar başlatmıştı. Özellikle öğrenciler ve işe erken saatte gitmek zorunda kalan milyonlarca vatandaş karanlıkta yola çıktıkları için tepki göstermişti.