Sözcü Plus Giriş

Su geçirmez akıllı telefon 3 can kurtardı

Adana'da gölde gezintiye çıktıkları deniz bisikleti su alınca boğulmak üzere olan 3 arkadaş, su geçirmez akıllı telefonla aradıkları polis tarafından kurtarıldı

null
Güncellenme: 18:34, 23/07/2017
Su geçirmez akıllı telefon 3 can kurtardı

Adnan Menderes Bulvarı’ndaki yüzme havuzunda serinleyen Murat Işık, Ferdi Bozkurt ve Murat Selçuk Aygün adlı arkadaşlar, Seyhan Baraj Gölü’nde gezintiye çıkmak için deniz bisikleti kiraladı. Kıyıdan uzaklaşan gençlerin bulunduğu deniz bisikleti bir süre sonra su almaya başladı.

Arkadaşlardan birisi suyun içinde deniz bisikletine tutunurken, diğer ikisi su alan deniz bisikleti üzerinde durmaya çalıştı.

adan2

Boğulma tehlikesi geçiren gençlerden Murat Selçuk Aygün, su geçirmez akıllı telefonu sayesinde polisi arayıp yardım istedi. Olay yerine sualtı polisleri, Cankur ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sualtı polisleri botla, açıkta kurtarılmayı bekleyen gençlerin yanına gitti. Boğulmaktan son anda kurtarılan gençler botla kıyıya getirildi.

adan3

Gençlerden Murat Selçuk Aygün, deniz bisikletiyle gezintiye çıktıkları ve açıldıktan sonra su aldığını belirterek, “Benim telefon su geçirmiyordu. Polisi aradım, onun sayesinde kurtulduk” dedi.

Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan gençler ifadeleri alınmak üzerine polis merkezine götürüldü. İHA

Yayınlanma Tarihi:16:28,