Sözcü Plus Giriş

Tacizci anestezi teknikerine 4,5 yıl hapis istendi

Denizli'de bir hastanenin ameliyathanesinde 7 kız öğrenciyi sözlü taciz ettiği öne sürülen anestezi teknikerine 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

22:07 -
Tacizci anestezi teknikerine 4,5 yıl hapis istendi

Taciz olayının Denizli Devlet Hastanesi’nde geçen yılın yaz aylarında olduğu öne sürüldü. Olay, Sağlık Meslek Lisesi’nin 7 kız öğrencisinin ailelerine ve okul yönetimine olanları  anlatması üzerine ortaya çıktı. Şikayet üzerine Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı. Polis tarafından gözaltına alınıp ifadesi alınan H.H.B., cinsel taciz suçlamalarını kabul etmedi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen H.H.B.. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABER'Orgazm araştırması' bahanesiyle cinsel taciz skandalı'Orgazm araştırması' bahanesiyle cinsel taciz skandalı

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, anestezi teknikeri H.H.B.’nin 2016 yılında Denizli Devlet Hastanesi’ne staja gelen 18 ve 19 yaşındaki 7 kız öğrenciye cinsel içerikli sözler söyleyerek tacizde bulunduğu iddia edildi.

FARKLI GÜNLERDE TACİZ ETTİ

Soruşturmanın ardından Sarayköy Devlet Hastanesi’ne atanan H.H.B.’nin ameliyathanede staj yapan kız öğrenci Ö.Y.’ye “Çok güzel kızsın, vücudun çok güzel” dediği, başka bir kız öğrenci olan K.E.’ye sünnet olan çocuğun elini tutuğu sırada “Hemşire hanım ben de sünnet olmak istiyorum, benim de elimden tutar mısın” dediği, ameliyathane gömleği giyen aynı öğrenciye, “Altında hiçbir şey yok gibi, çıplak gibi duruyorsun” dediği, başka bir kız öğrenci olan R.G.’ye ameliyathanede “Vücudun çok güzel, neden erkek arkadaşın yok?”, başka bir gün ise, “Üniversitede erkek arkadaşı ile beraber aynı evde kalabileceğini, hamile kalmadığı sürece cinsel ilişkiye girmenin bir sakıncası olmadığını, bir kızın bir erkekle öpüşmesinin, sarılmasının normal şeyler olduğunu” ve buna benzer şeyler söylediği ifade edildi.

İLGİLİ HABERTacizle suçlanan esnafın dükkanına kurşun yağdırdılarTacizle suçlanan esnafın dükkanına kurşun yağdırdılar

4,5 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

H.H.B. hakkında 7 kız öğrenciye cinsel taciz suçlamasıyla 3 aydan 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Denizli 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak. DHA

Son güncelleme: 22:44 18.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more