Reklamsız Sözcü

Tapu müdürü yardımcı oldu

Turizm cennetindeki rezidanskondularla ilgili tartışmalar sürerken görevinden ayrılan Çeşme Tapu Müdürü Aktaş, belediye başkan yardımcısı olarak atandı

android-time 03:01
Tapu müdürü yardımcı oldu
Turizm cennetindeki rezidanskondularla ilgili tartışmalar sürerken görevinden ayrılan Çeşme Tapu Müdürü Aktaş, belediye başkan yardımcısı olarak atandı

SÖZCÜ, geçtiğimiz temmuz ayında Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Çeşme ile ilgili üç gün süren bir yazı dizisi yayınlandı. İhalesiz dağıtılan işler, katlanan harcamalar, yıkılmayan kaçak yapılar, turizm alanlarında yükselen otel görünümlü rezidanslar, plajlardaki yasa dışı işletmeler, dere yataklarına, SİT alanlarına, deniz kıyılarına atılan çöp ve molozlara yönelik haberlerimiz ilçeyi ayağa kaldırdı. Vatandaşlar telefon ve e-posta yoluyla belediye ile ilgili çok sayıda şikayet iletip, yazı dizisi için tebrik etti.

GENEL MERKEZ SESSİZ

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'a hesap sorması gereken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, Dalgıç'a destek ziyaretinde bulunurken, CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran da belediye binası önünde eylem düzenleyip Dalgıç'a arka çıktı. CHP Genel Merkezi ve İzmir milletvekilleri konuyla ilgili sessizliğini korurken, geçtiğimiz hafta ilçede dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

6muhittindalgic1_75527

UZMANLIĞINA İHTİYAÇ DUYULMUŞ

Turizm yatırım belgesiyle otel yapım ruhsatı alınan ancak İmar Kanunu'na aykırı biçimde konut olarak vatandaşa satılan yapılarla ilgili harekete geçmesi için çağrıda bulunduğumuz Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Tapu Müdürlüğü'ne gidip bu yapıların satış işlemiyle ilgili şerh düşeceğine, Çeşme Tapu Müdürü Fazlı Aktaş'ı transfer etti. Yazı dizimizin hemen ardından Çeşme Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Aktaş için, Dalgıç yerel basına “Kendisi başarılı bir bürokrattır ve bazı konularda belediyemiz olarak uzmanlığına ihtiyaç duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Uzun yıllardır Çeşme'de görev yapan Fazlı Aktaş'ın göreve başlamasının ardından otel görünümlü apartmanlar hakkında belediyenin atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:4229.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more