Tayfun Talipoğlu’na veda

İzmir’deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucunda 55 yaşında hayatını kaybeden gazeteci yazar ve TV programcısı Tayfun Talipoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Tayfun Talipoğlu’na veda

Talipoğlu için Ankara Kocatepe Camiinde tören düzenlendi. Törene TBMM eski Başkanı Hikmet Çetin, CHP milletvekilleri Muharrem İnce ve Levent Gök ile DİSK Başkanı Kani Beko başta olmak üzere Talipoğlu'nun yakınları ve sevenleri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Cenazeye katılanlar oğlu Candaş Talipoğlu'na başsağlığı diledi. Cenaze Kocatepe camiinden ayrılırken Sanat Meclisi adına pankart açan bir grup da şarkılarla Talipoğlu'nu uğurladı.

tayfun-3

Talipoğlu’nun öğle namazından sonra kılınan cenaze namazında; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP’li milletvekilleri Muharrem İnce, Engin Altay, Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, KHK ile yerine kayyum atanan HDP’li Ağrı Belediyesi eski Başkanı Sırrı Sakık, Meclis eski Başkanı Hikmet Çetin, eski bakan Uluç Gürkan, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, AKP’li Mücahit Arslan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Ankaralı iş adamı Hamdi Akın’ın yanı sıra çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve gazeteci meslektaşları birlikte saf tuttu.

tayfun-4

Cenaze namazın ardından Tayfun Talipoğlu’nun tabutu, sevenlerinin omzunda cenaze aracına taşındı. Cami avlusunu dolduran Talipoğlu’nun sevenleri, tabutunun üzerine karanfiller atarak, alkışlar eşliğinde Talipoğlu’nu son yolculuğuna uğurladı. Talipoğlu’nu sevenler, cenaze aracının arkasından yürürken, ‘Çav Bella’yı söyledi.Tayfun Talipoğlu, Karşıyaka Mezarlığı’nda ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

talipoglu-2