Sözcü Plus Giriş

AKP ve CHP arasında ‘belge’ tartışması

TBMM'den son dakika haberi... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün Grup Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınlarının İrlanda Denizi'nde, Britanya Adaları'nın coğrafi merkezinde kraliyete bağımlı Man Adası'nda 1 sterlin sermaye ile kurulan şirkete para transferleri yaptığını öne sürerek gösterdiği belgeler, TBMM Genel Kurulu'nda AKP ve CHP Milletvekilleri arasında tartışmaya neden oldu.

17:19 -
AKP ve CHP arasında ‘belge’ tartışması

Meclis Genel Kurul’unda konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün ki Grup Toplantısında yaptığı açıklamaları hatırlatarak “Ya istifa, ya istifa, ya istifa” dedi.

Bunun üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı, “İddiaların ispat yeri, CHP grubu değil. Mahkemeler buna karar verecek. Bir kez daha göreceğiz ki bu iş doğru çıkmayacaktır” şeklinde cevap verdi.

İLGİLİ HABERSon dakika.... Kılıçdaroğlu 'dekontları' açıkladıSon dakika.... Kılıçdaroğlu 'dekontları' açıkladı

AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise, “Sürekli iftira atarak belgeymiş gibi kağıt göstermek siyaset değildir” diye konuştu.

“BU KİRLİ PARADIR”

CHP’li Özel ise, bu tepkilere “Elde paranın gittiği yerden dekontlar var, birde parayı yollayan bankaların dekontları var. Bunlar sahte diyemiyor. Bu kirli bir paradır” şeklinde cevap verdi.

Fotoğraf: Zekeriya Albayrak

Fotoğraf: Zekeriya Albayrak

“BELGELERİ ALNINIZIN ORTASINA YAPIŞTIRDI”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün ki Grup Toplantısında yaptığı açıklamaları hatırlatarak elindeki kağıdı alnına götürerek, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu belgeleri alnınızın ortasına yapıştırdı’ dedi.

Fotoğraf: Zekeriya Albayrak

Fotoğraf: Zekeriya Albayrak

 

AKP’li Bostancı da, “Koşa koşa gidilecek yer mahkemedir. Biz ne olduğunu biliyoruz. Bu belgelerin bizim gözümüzde bir kuruluşluk değeri yoktur” diyerek tepkisini dile getirdi.

Daha sonra birleşime 10 dakika ara verildi.  DHA

Son güncelleme: 13:47 30.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more