TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı: MEB TEOG nakil sonucu sorgulama (TEOG 2017)

Geçtiğimiz gün başvuruları tamamlanan ve sonuçlara odaklanılan 3. nakil sonuçları MEB tarafından yayınlandı. 9:45'te yayınlanan 3. nakil sonuçlarıyla öğrenciler ve velileri internete akın ederken nakil sonuçlarına dair sorgulamalar yapmaya başladı... İşte TEOG nakil sonuçlarına dair ayrıntılar ve sonuç sorgulama bağlantısı...

TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı: MEB TEOG nakil sonucu sorgulama (TEOG 2017)

Planladıkları liseye yerleşmek amacıyla başvurularını tamamlayan öğrenciler ve aileleri nakil sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyordu ve bu sabah saatlerinde MEB tarafından yapılan duyurunun ardından 3. nakil sonuçları açıklandı. TEOG sürecinin nakil sürecine dönüşmesiyle devam eden öğrenci ve velilerin bekleyişi sona erdi. Peki sonuçlar nasıl kontrol edilecek?

3. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA BAĞLANTISI

MEB 3. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre TEOG 3.nakil sonuçları 08 Eylül 2017 tarihi itibariyle açıklanacak. TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB’in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek.

NAKİLLER KONTENJANA GÖRE DEVAM EDECEK

MEB'in TEOG 2017 için yayımladığı boş kontenjan listelerine hemen yukarıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor. Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...