TEOG sınav sonuçları açıklandı (TEOG sonuçları 2017)

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre TEOG sınav sonuçları bugün resmen açıklandı.

TEOG sınav sonuçları açıklandı (TEOG sonuçları 2017)

8. sınıf öğrencilerinin liseye geçişi kapsamında yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav (TEOG) sınav sonuçları bugün resmen açıklandı. MEB tarafından saat 10.00’da açıklanacağı duyurulan TEOG sonuçları ile ilgili milyonlarca öğrenci büyük merak içinde.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçis Sınavı olarak bilinen TEOG sonuçları bugün resmen açıklandı. 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi Twitter sayfasından bir açıklama yapıldı.

TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

TEOG SONUÇLARI

E-OKUL VBS GİRİŞ

TEOG SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

MEB'in kullanıma sunduğu TEOG Puan Hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten TEOG PUAN HESAPLAMA ekranına giriş yapılması gerekiyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...