Terk edilen yavru köpeklerin imdadına Kızılay yetişti

Türk Kızılayı bu sefer terk edilmiş sokak köpekleri için devrede. Malatya'da Malatya-Pütürge yolu üzerinde bulunan Kubbe Dağı mevkine terk edilen yaklaşık 50 köpeğin imdadına yetişen Kızılay, köpeklere mama ve su verdi.

Terk edilen yavru köpeklerin imdadına Kızılay yetişti

Malatya-Pütürge yolu üzerinde bulunan Kubbe Dağı mevkine bırakılan köpekler açlık ve susuzluk ile baş başa kaldı. Yoldan geçen sürücülerin durumu sosyal medyada paylaşması üzerine olaydan haberdar olan Kızılay ekipleri terk edilen yaklaşık 50 köpeğe mama ve su götürdü.

kopek-2Kızılay Şube Başkanı Umut Yalçın, Türk Kızılayı olarak Türkiye ve dünyada her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduklarını ifade ederek, “Ancak bu sefer doğaya terk edilmiş çoğu yavru köpek olan hayvanların olduğunu öğrendik, yaklaşık 50-60 tanesi açlığa ve susuzluğa terk edilmiş durumdaydı. Bizler de Kızılay Malatya Şubesi olarak mama ve su getirdik. Ramazan ayında Allah’ın yarattığı her varlığın kutsal olduğunu ve insanların Allah tarafından verilen bu emanetlere sahip çıkmaları gerektiğini düşünüyoruz. Yetkililerden buradaki bu köpek yavrularına yardımcı olmalarını talep ediyoruz, aynı zamanda Büyükşehir Belediyemiz veya hangi belediyenin sınırların giriyorsa bu yavrulara ölmeden sahip çıkmalarını bekliyoruz” diye konuştu. (İHA)

kopek-3

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...