Sözcü Plus Giriş

Teröristler bu kez sivillere saldırdı: 4 ölü, 1 yaralı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK'lı teröristler, iş makinelerini taşıyan konvoya saldırdı. Saldırıda ilk bilgilere göre 2 sivil öldü, 2'si ağır, 3 kişi de yaralandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise ağır yaralı 2 kişinin de kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

null
Güncellenme: 00:01, 09/07/2017
Teröristler bu kez sivillere saldırdı: 4 ölü, 1 yaralı

Olay, bugün öğleden sonra Yüksekova İlçesi Çobanpınar bölgesinde meydana geldi. Güvenlik yolunun yapımını üstlenen firmanın şantiyesine giden iş makinlerini taşıyan 2 TIR ile bunlara eşlik eden 2 binek tipi araca, bir grup PKK’lı terörist tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, 2’si ağır, 3 kişi de yaralandı. Binek tipi bir aracı da ateşe veren teröristler kaçtı.

Saldırının duyulmasının ardından olay yerine güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.

Güvenlik güçleri, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla bölgede hava destekli, geniş çaplı operasyon başlattı.

ÖLÜ SAYISI 4’E ÇIKTI

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise saldırıda ağır yaralanan 2 kişinin, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadığı bildirildi.

Saldırıda ölü sayısı 4’e çıkarken, yaralı 1 kişinin ise tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:20:19,