THY işte bu yüzden o listede yok!

THY, 2016'da en güvenilir havayolu firmaları arasında kendine yer bulamadı. İşte THY'nin o listede yer alamamasının nedeni...

2016 yılına ilişkin yapılan güvenlik değerlendirmelerine göre en güvenli havayolu şirketleri belli oldu. Listeye THY giremedi. THY’nin neden listeye giremediğinin tirajikomik kanıtı ise THY yolcularından gelen bir video ile ortaya çıktı. Uçaklar özellikle soğuk havalarda uçuş öncesi donmaya karşı hazırlanan kimyasal maddelerle yıkanıyor. Büyük havayolu firmaları bu işlem için özel araçlar ile püskürtme sistemi kullanırken, THY personelinin bu işlemi damacana ile yaptığı ortaya çıktı. Teknik personel olduğu tahmin edilen kişi özel sıvıyı damacanadan döküyor. Damacana personelin elinden kayınca teknik ekip sadece bakakalıyor. Aslında Atatürk Havalimanı’nda da bu işlemi yapacak ekipman mevcut fakat ekipmanların bozuk olması veya yetersiz kalması yüzünden bu çok önemli işlem maalesef en ilkel yolla yapılıyor.

Siz de havalimanlarında yaşadığınız aksaklıkları veya sıkıntıları çekip 0549 807 27 99 numaralı SÖZCÜ WhatsApp hattına gönderin yayınlayalım.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...