Sözcü Plus Giriş

TRT rejisinden Hakan Şükür’ün maaşı sorusuna küfürlü yanıt

Bir vatandaşın Hakan Şükür'ün çokça tartışılan maaşına TRT'den hakaret içeren bir mail atıldığı çıktı. İddianamede TRT rejisinin gönderdiği mailde "Sana ne gerizekalı, kıskançlık yapma i..." denildiği belirtiliyor.

Güncellenme: 20:20, 26/07/2017
TRT rejisinden Hakan Şükür’ün maaşı sorusuna küfürlü yanıt

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün TRT yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

İddianamede bir tanık, “2008-2013 yılları arasında yapılan atamalar sonrasında TRT adeta FETÖ’nün çiftliğine döndü” ifadesini kullanırken, ABD’ye kaçan Eski Galatasaray ve Milli Takım oyuncusu Hakan Şükür’ün TRT’den aldığı parayla ilişkin ilginç bir detay yer alıyor.

TRT REJİSİNDEN KÜFÜRLÜ MAİL

Odatv’nin haberine göre Hakan Şükür’ün TRT’den aldığı maaşın tartışıldığı dönemde bir vatandaş 22 Kasım 2010 akşamı TRT1 kanalında yayınlanan Stadyum programına izleyicilerin elektronik postayla soru sorarak katılabileceklerini duydu.

Vatandaş, Hakan Şükür’ün ne kadar maaş aldığını program sunucusu tarafından verilen elektronik posta adresine bir ileti gönderdi.

TRT ile mesajlaşan vatandaşa en son aynen şu mesaj atıldı: “Sanane gerizekali kiskanclik yapma i… seneyede 2 katini verecez rejiden yaziyoruz binlerce mail geliyor nede olsa turk futbolunun krali ve adami hakan var yayinda raitingler super sen bile seyrediyosun ya ayi”

“GİZLİCE BASINA SIZDIRDIM”

İddianameye göre bir tanık Şükür’le ilgili şu ifadeyi vermişti: “Hakan Şükür TRT’de yıllık 740 bin TL ücret alıyordu. Ben bunu gizlice basına sızdırdım. Bu fahiş ücret aylarca Türkiye gündemini meşgul etmişti. Her iki sızdırmayı da vicdanı sorumluluk ve vatan hizmeti bilinci ile yaptım.”

Yayınlanma Tarihi:20:11,