FETÖ sanığına Soner Yalçın ve Saygı Öztürk’ü sordular

Adana'nın Yüreğir ilçesinde görevli olan polis memuru Bayram Ünlü, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında başlatılan FETÖ üyeliği soruşturması kapsamında tutuklandı. Ünlü'nün evinden Soner Yalçın ve Saygı Öztürk'ün kitaplarının alınması ve sorguda bu kitapların sorulması dikkat çekti.

FETÖ sanığına Soner Yalçın ve Saygı Öztürk’ü sordular

SONER YALÇIN VE SAYGI ÖZTÜRK KİTAPLARI DELİL OLDU

Polis memuru Bayram Ünlü önce açığa alındı daha sonra da FETÖ iddiasıyla tutuklandı. Adana 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 24 Temmuz 2016 tarihinde verdiği karar doğrultusunda Ünlü’nün evinde arama yapıldı. Arama sonrası tutulan tutanakta suç unsuru olarak 3 kitaba yer verildi. Bu kitaplar, Soner Yalçın’ın “Binbaşı Ersever’in itirafları”, Saygı Öztürk’ün “Apo olayının perde arkası” ve Ali Çimen’in “Tarihi değiştiren askerler” isimli kitaplardı. Ünlü aynı zamanda Emniyet Müdürlüğü’nün Mahkemeye gönderdiği ‘ByLock’ programı kullananlar listesindeydi.

“BU KİTAPLARI BULUNDURMA SEBEBİNİZ NEDİR” SORUSU

Ünlü’nün Emniyet’teki ifadesi gözaltına alınmasından yaklaşık 1 ay sonra alındı. İfadede kendisine ByLock kullanıcı olduğuna dair iddia soruldu. Ünlü o soruya şöyle yanıt verdi:

“Ben ByLock programını hiç indirmedim ve kullanmadım. Bu program hakkında herhangi bir bilgim yoktur. Benim dışımda herhangi birisi benim adıma bu programda beni kullanıcı yaptı ise bu kişinin veya kişilerin tespit edilmesi halinde davacı ve şikayetçiyim.”

Emniyet ifadesinde Ünlü’ye evinde bulunan kitaplara dair ise “İkametinizde yapılan aramada ‘Apo olayının perde arkası, Tarihi değiştiren askerler, Binbaşı Ersever’in İtirafları’ isimli kitaplar elde edilmiştir, bahse konu kitapları ikametinizde bulundurma sebebiniz nedir” sorusu da soruldu.

Ünlü kitaplara dair soruya “Benim kitaplığımda yaklaşık 1000 kitap bulunmaktadır. Ev aramasına gelen polis arkadaşların yaptıkları incelemede siyasi kitap olarak gördükleri bunları aldılar. Bu kitaplar Doğan yayıncılıktan çıkmış Soner Yalçın ve Saygı Öztürk’e ait kitaplardır” diye yanıt verdi.

Eski polis memuru Ünlü’ye FETÖ’cü suçlaması yapılırken kütüphanesinde bulunan Soner Yalçın ve Saygı Öztürk kitaplarının sorulması dikkat çekti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...