Sözcü Plus Giriş

Tunceli Valisi 1923 doğumlu Fatma nineyle halay çekti

Tunceli'deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yağmur nedeniyle Atatürk Stadyumu yerine spor salonunda yapıldı. Kutlamalarda protokol üyeleri, izleyicilerle halay çekti. Vali Tuncay Sonel, bir süre protokolde kendisiyle birlikte oturan Cumhuriyet ile yaşıt 1923 doğumlu Fatma Kara ile halay çekti.

16:35 -
Tunceli Valisi 1923 doğumlu Fatma nineyle halay çekti

Tunceli’deki  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yağmur nedeniyle Atatürk Stadyumu yerine spor salonunda yapıldı. Kutlamalarda protokol üyeleri, izleyicilerle halay çekti.  Vali Tuncay Sonel, bir süre protokolde kendisiyle birlikte oturan  Cumhuriyet ile yaşıt 1923 doğumlu Fatma Kara ile halay çekti.

Tunceli’deki tören, Vali Tuncay Sonel’in kutlamaları kabul etmesi ile başladı. Atatürk Stadyumu’nda yapılması planlanan kutlama törenleri yağmur yağışı nedeniyle spor salonunda devam etti. Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ile diğer protokol üyelerinin yerlerini almasından sonra törene özel olarak davet edilen ve Cumhuriyet ile yaşıt olan 1923 doğumlu Fatma Kara, Vali Sonel tarafından protokolde oturtuldu. törende konuşan Vali Tuncay Sonel, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşatılacağını belirterek, şöyle dedi:

“Kurtuluş savaşımızın zirvesi olan Cumhuriyetimizin asıl amacı; bu güzel ülkeyi ve Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmak ve bu güzel ülkenin insanlarının huzur için barış içinde kardeşçe yaşamasını sağlamaktır. Atatürk’ün izinde onun kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak ülkemizi daha ileri götürmek için her fert üzerine düşüne yaptığı zaman ülke daha da kalkınacak ve büyüyecektir.”

Kutlamalar kapsamında Bingöl ve Trabzon Of’tan gelen halk oyunları ekipleri de gösteri sunarken, Vali Sonel’in yanında oturan ve Cumhuriyet ile yaşıt olan Fatma Kara zorlukla ayağa kalkarak halay çekmek istedi. Vali Sonel, yanındaki Kara ile birlikte kısa da olsa halay çekti. Tunceli’deki kutlamalar protokol ile törenne katılanların halay çekmesi ve resmi geçit töreni ise sona erdi. DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more