Son anda kurtuldular! Tur otobüsü cayır cayır yandı

Tekne turundan dönenleri taşıyan tur otobüsü seyir halindeyken alev aldı.

Son anda kurtuldular! Tur otobüsü cayır cayır yandı

Köyceğiz-Gökova karayolunda tekne turundan dönen yolcuları taşıyan tur otobüsü motorunda çıkan kıvılcım sonrası tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum'da sabah saatlerinde Göcek'e tekne turu için gelen 45 UZ 777 plakalı tur otobüsü, tekne turu sonrası tekrar Bodrum'a hareket etti. Köyceğiz ilçesini geçtikten sonra Döğüşbelen mevkiinde motor bölümünden dumanlar yükselmeye başladı. Araç sürücüsü dumanları fark edince içindeki 45 yolcuyu hemen tahliye etti.

t

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar sonrası Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Köyceğiz Grup Amirliği ekipleri yanan otobüse müdahale etti. Aniden parlayan otobüsteki yangın ekiplerin müdahalesi sonrası söndürülürken, otobüs kül oldu. Otobüsteki yangın sonrası karayolu trafiğe uzun süre kapatıldı.

Yanan otobüste bulunan yolcular yara almadan kurtulurken, eşyaları da kurtarıldı. Karayolunda Muğla İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri yolun her iki tarafında güvenlik amacıyla önlem alırken, yolcular firmanın başka bir aracı ile Bodrum'a gönderildiği öğrenildi. İHA