Üç yıldır her yerde aranıyordu… İdo yakalandı!

İstanbul Polisi, bir cinayet ve 7 uyuşturucu dosyasından 3 yıldır aranan "İdo" lakaplı İ.A.'yı gözaltına aldı. Şüphelinin adresine düzenlenen baskında yüklü miktarda uyuşturucu Kaleşnikof marka 1 silah ve susturucu takılı tabanca ele geçirildi.

Üç yıldır her yerde aranıyordu… İdo yakalandı!

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, zehir taciri olan bir şüpheliyi belirledi. Şüphelinin yoğun olarak Fatih’teki 3 adreste kaldığını tespit eden ekipler harekete geçti. Adreslere düzenlenen baskında, İ.A. isimli şüpheli gözaltına alındı.  Aramalarda ise, 33 kilo esrar,  33 bin adet ecstasy hap, 2 kilo 700 gram esrar, 150 gram kokain ile 1 Kaleşnikof marka silah, 1 pompalı tüfek ve susturucu takılı bir tabanca ele geçirildi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Gözaltına alınan İ.A., Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  Şüphelinin incelemesinde, 3 yıl önce işlenen bir cinayet ve 7 ayrı uyuşturucu dosyasından arandığı ortaya çıktı. “İdo” lakaplı şüphelinin karıştığı cinayet olayının 2014’de Fatih’te yaşandığı öğrenildi. İddiaya göre, 2 suç çetesi arasında yaşanan çatışmada Adem K. ve Medet Y. öldürüldü.  İ.A.’nın Adem K.’nın öldürülmesi olayına karıştığı öğrenildi. Ayrıca 7 ayrı uyuşturucu dosyasından arandığı belirlenen İ.A., Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.