Ümraniye’de vitrininde cirit attığı ‘fareli’ pastanenin sahibinden ilk açıklama…

Sosyal medyadan yapılan paylaşımda İstanbul Ümraniye’de bir pastanenin vitrininde cirit atan fareli görüntüler çok konuşulmuştu. Vatandaşlar bir farenin vitrinde kuru pastaları yediğini görünce hemen telefonlarına sarılmıştı. Görüntü hızla sosyal medyada yayılırken, belediye ekiplerinin de pastaneyi mühürlediği öğrenildi. O pastanenin sahibinden ilk açıklama geldi. Öte yandan bu görüntüler belediyeleri de kırmızı alarma geçirdi. Bayrampaşa Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçedeki fırın ve pastaneleri tek tek denetledi.

Ümraniye’de vitrininde cirit attığı ‘fareli’ pastanenin sahibinden ilk açıklama…

Pastanenin sahibi İskender Karaz, Instagram hesabından açıklama yaptı. Ümraniye Meydan’da yapılan kazı çalışması nedeniyle lağımın patladığını söyleyen Karaz, bu nedenle farelerin dükkana girdiğini iddia etti.

basliksiz-1

İşte o açıklama;

“Bugün Dilaver pastaneleri olarak talihsiz bir olay yaşadık.Ümraniye Meydanı’nda yapılan kazı çalışmasında lağım patlaması sebebiyle çevreye sayısız farer yayılmıştır. Gece saatlerinde bu farelerden biri şubeye girmiştir. Sabah erken saatlerinde hemen fark edilip zabıtalarla birlikte müdahale edilmiştir. Temizlenmesi için şube bir kaç günlüğüne kapatılmıştır. Sabah ilk saatlerde fark edilmesiyle birlikte asla satış yapılmamıştır. Bu üzücü olay için herkesten özür dileyip asla güveninizi sarsan bir durum sizlere yaşatmadık. Belgelerle de gerekli açıklanmayı sizlere sunacağız. Anlayışınız için teşekkürler..”

BELEDİYELER FARE ALARMINA GEÇTİ

Ümraniye'de bir pastanenin vitrininde farenin cirit attığı görüntüler belediyeleri de kırmızı alarma geçirdi. Bayrampaşa Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçedeki fırın ve pastaneleri tek tek denetledi.

resimid_4392983

Geçtiğimiz akşam Ümraniye'de bir pastanenin vitrininde farenin cirit attığı görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Yaşanan olayın ardından Bayrampaşa Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçede bulunan pastane, fırın gibi yiyecek ürünleri satan ve imal eden dükkanları denetime çıktı. Gerekli belgeleri inceleyen ekipler, vitrinlerdeki ürünleri kontrol etti.

resimid_4392984

Denetimleri gören vatandaşlar ise durumla ilgili memnuniyetlerini dile getirdi. Denetlemelerden memnun kaldığını ifade eden bir esnaf, “Her zaman denetimlerin yapılmasından taraftayız. Denetimler sıklaştırılsın, yapılsın. Hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Disiplinin de olması gerekiyor. Disiplini de sağlarsak bir sorun olmayacağını görüyoruz. Hijyen kurallarına uyulmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bayrampaşa'nın fırınları genelde iyidir. Hepsi rakibim. Diğer uzak semtler var. Ahırlarda ekmek üretiliyor, getirilip satılıyor” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...