Sözcü Plus Giriş

Ünlü anchormanden sualtında Ata’ya selam

Çeşmeli balıkadamlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Çeşme'de yaptıkları özel dalışta, deniz dibindeki Atatürk heykeline selam vererek, saygı duruşunda bulundular. Balıkadamlara ünlü anchorman Korcan Karar da eşlik etti.

12:50 -
Ünlü anchormanden sualtında Ata’ya selam

Çeşmeli balık adamların yaptığı özel dalışı anlatan ünlü anchorman Korcan Karar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının, ulusumuzun en büyük bayramı olduğunu vurgulayarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e her yerde olduğu gibi deniz dibinde de saygı göstermek istediklerini söyledi.

Yaptıkları özel dalış hakkında bilgi veren Karar, “Cumhuriyet Bayramı her yerde coşkuyla kutlanıyor, ama biz Çeşmeli balıkadamlar için 29 Ekim’in ayrı bir önemi var. Yaklaşık 7-8 yıl önce, Eşek Adası açıklarında, Ege’nin barış dolu sularına, Yüce Atatürk’ün bir büstünü indirmiştik. 29 Ekim Pazar günü, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle o bölgede ‘Ata’ya Saygı’ dalışı yaptık” dedi.

korcan-karar-2“Balıkadamlara böyle bir kutlama yakışırdı”

Çeşmeli balıkadamların “Derin Doğa Dalış Merkezi” adlı bir kulübü olduğunu belirten Karar, “Türkiye çapında, birçok ödül almış sualtı fotoğrafçısı arkadaşımız Murat Kaptan da Çeşme’deydi. Çektiği sualtı fotoğrafları ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok ödül almış bir sanatçı olan Murat Kaptan’ın kamerası eşliğinde dalış yaptık. Sualtında büyük bir Atatürk’lü Bayrak açtık. Ayrıca Ege Denizi’nin derinliklerindeki Atatürk büstünün önünde diz çökerek saygı duruşunda bulunduk. Atamıza asker selamı verdik. Çeşmeli balıkadamlar olarak Atamıza olan saygımızı, Cumhuriyet Bayramı’nda özel bir dalış yaparak böyle göstermiş olduk. Çeşme, deniziyle ünlü. Ege deniziyle ünlü. Biz balıkadamlara da böyle bir Cumhuriyet kutlaması yakışırdı. Cumhuriyet Bayramı coşkusu her yerde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bizler de Türk balıkadamları olarak, deniz dibine yerleştirdiğimiz Yüce Atatürk’ün büstünün önünde diz çökerek ve O’na asker selamı vererek, Ege’nin mavi, barış dolu sularında saygımızı gösterdik. Çeşme’de böyle bir organizasyona imza attığımız için çok mutluyuz ve gururluyuz” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:57 31.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more