Sözcü Plus Giriş

Veysel Tiryaki kimdir? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa tarihini vermesinin ardından Ankara için önemli adaylardan Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki kimdir? sorusu da sorulmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığına getirileceği iddia edilen Veysel Tiryaki kaç yaşında ve nereli? İşte Veysel Tiryaki'nin biyografisi ve hakkında merak edilen her şey...

08:40 -
Veysel Tiryaki kimdir? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?

Melih Gökçek'ten boşalan koltuk için Altındağ Belediye Başkanı  Veysel Tiryaki’nin adı geçiyor. Peki Veysel Tiryaki kimdir? Ankara Altındağ Belediye Başkanı nereli? Evli mi? İşte Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin kariyeri ve biyografisi

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR

Dr. Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamladı.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 yılında Ankara’ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Altındağ’ın bir gecekondu mahallesine taşındı ve yavaş yavaş Altındağ’ı tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara’ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci kez Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara’da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinden de zaferle çıktı. Üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 – 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde “Kamu Yönetimi Yüksek Lisans” programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı.

 

 

İLGİLİ HABERMelih Gökçek'in yerine gelmesi beklenen başkan 'bıyık' bıraktı...Melih Gökçek'in yerine gelmesi beklenen başkan 'bıyık' bıraktı...İLGİLİ HABERSon dakika haberi... CHP'li Muharrem İnce'den bomba Melih Gökçek yorumuSon dakika haberi... CHP'li Muharrem İnce'den bomba Melih Gökçek yorumu

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:49 30.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more