Yağmur altında Adalet Yürüyüşü

CHP'nin Adalet Yürüyüşü dördüncü gününde de devam ediyor. Bugün kortej yağmur altında ilerleyişini sürdürüyor. İşte CHP'nin tarihi yürüyüşünden notlar...

Yağmur altında Adalet Yürüyüşü

Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, dördüncü gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.  ‘Adalet Yürüyüşü'ne Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görüldü. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz üç gününde yaklaşık 70 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklar nedeniyle günlük yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Adalet korteji dün saat 16:30'da Kazan'a bağlı Kurtboğazı Mesire Alanı'na ulaştı. Tarihi yürüyüşün dördüncü gün etabı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından saat 09:00'da başladı. Saat 10:00 sıralarında ise yağmur başladı. Kortej yağmur altında yürüyüşünü sürdürüyor.

FOTO:SÖZCÜ - Yürüyüşe DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer de 'tam teçhizatlı' olarak katıldı.

FOTO:SÖZCÜ – Yürüyüşe DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer de ‘tam teçhizatlı’ olarak katıldı.

‘BERABER ISLANDIK’ ESPRİLERİ

Sağanak yağmur esprileri de beraberinde getirdi. AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim sloganına dönüşen ‘beraber ıslandık yağan yağmurda’ dizelerini içeren şarkıyı atıfta bulunan partililer, ‘öyle seçim meydanlarında kuru havada ıslanılmaz, işte böyle adalet için kilometrelerce yürürken ıslanılır’ diye göndermede bulundular.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...