Sözcü Plus Giriş

Saatler ne zaman geri alınacak! Yaz saati uygulamasında bir değişiklik daha

Sürekli yaz saati uygulaması 2018’de sona erecek. Eğer önümüzdeki yıl 28 Ekim 2018'den önce aksi bir karar alınmazsa, tüm yurtta saatler bu tarihte bir saat geri alınacak.

04:19 -
Saatler ne zaman geri alınacak! Yaz saati uygulamasında bir değişiklik daha

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınacağı bildirildi.

bakanlar-kurulu-karariResmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında; 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

İLGİLİ HABERYaz saati uygulamasında yeni gelişme! Torba yasada...Yaz saati uygulamasında yeni gelişme! Torba yasada...

Kararda ayrıca, 7 Ekim 2016 tarihli ve 2016/9154 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı belirtildi. Söz konusu kararda, “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla; bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlayan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır” denilmişti.

YAPILAN HERHANGİ BİR HAZIRLIK YOK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, yaz saati uygulamasının değişmesine yönelik herhangi bir hazırlık bulunmadığını söylemişti.

beratalbayrak880cihan

Albayrak, saat uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik alınmış herhangi bir karar veya bu yönde yapılan herhangi bir hazırlık bulunmadığını belirtmişti. İHA

İLGİLİ HABERHükümet 'çözümü' buldu: Sürekli yaz saati için KHK geliyorHükümet 'çözümü' buldu: Sürekli yaz saati için KHK geliyor

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:12 01.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more