Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Başbakan Binali Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Peki açıklanan yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak açıklanan Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Jülide Sarıeroğlu 7 Haziran 1979′ da Adana’da doğdu. Sarıeroğlu 7 Haziran 2015 tarihinden beri AK Parti Ankara milletvekilidir.

JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi.

2009 Türkiye Yerel Seçimleri’nde Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye meclis üyesi olarak seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise giren Sarıeroğlu, Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

AKP kabineye bir kadın bakan daha ekledi: Julide Sarıeroğlu İlginizi Çekebilir AKP kabineye bir kadın bakan daha ekledi: Julide Sarıeroğlu Son dakika haberi: Yeni kabine açıklandı! Bomba isimler var İlginizi Çekebilir Son dakika haberi: Yeni kabine açıklandı! Bomba isimler var