Sözcü Plus Giriş

‘Yeni devlet kuracağız’ diyen AKP’li Oğan’dan bir açıklama daha

'Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır' diyerek Türkiye'de birçok kesimin tepkisini üzerine çeken AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan bir açıklama daha yaptı. İlk açıklamasının arkasında duran Oğan üslubunu daha da sertleştirerek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi ve kendisini eleştirenlere 'aciz yaratıklar' dedi.

15:04 -
‘Yeni devlet kuracağız’ diyen AKP’li Oğan’dan bir açıklama daha

Oğan sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “16 Nisan itibariyle yeni bir süreç başlamıştır. Bunu engelmemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Siyasi tarih bunu şöyle yazacaktır: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, kurucu partisi CHP’dir. İkinci kurtuluş, Türkiye’nin tam bağımsız, halkın devleti olarak dizayn edildiği, kurumsal yapıya kavuştuğu sürecin lideri de Recep Tayyip Erdoğan ve onun yanında saf tutan siyasi liderlerdir. Ve o kurtuluşun partisi de AK Parti’dir.Sözlerim gayet açık ve nettir, siyaset bilimi diye bir şey var, kimse bunun üstünü örtüp inkar edemez. Klavye üzerinden Twitter’dan sosyal medyadan vatan kurtaran aciz yaratıklar bize saldırıyor. Kimse bizim vatanseverliğimizi test etmeye kalkışmasın. 15 Temmuz gecesi tanklar havalimanını kuşattığında halkla direnmek varken kaçıp giden CHP liderini sorgulayın!”

ayhan-ogan-bir-aciklama-daha

AYHAN OĞAN NE DEMİŞTİ?

CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programının dün akşamki bölümünde ‘yeni devlet’ tartışması yaşandı. Programın konuklarından AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır” demişti.

İLGİLİ HABERÜnlü komedyen Şahan Gökbakar'dan AKP'li Oğan'a çok konuşulacak 'Yeni devlet' cevabıÜnlü komedyen Şahan Gökbakar'dan AKP'li Oğan'a çok konuşulacak 'Yeni devlet' cevabıİLGİLİ HABERCHP'li Cankurtaran'dan 'Yeni devlet kuracağız' diyen AKP'li Oğan'a sert tepkiCHP'li Cankurtaran'dan 'Yeni devlet kuracağız' diyen AKP'li Oğan'a sert tepkiİLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan skandal 'yeni devlet kurma' tweeti!Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan skandal 'yeni devlet kurma' tweeti!
Son güncelleme: android-time 15:08 05.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more