Yıkılan caminin yerine rezidans!

Gaziosmanpaşa Belediyesi, "Yeniden yapıp, restore edeceğiz" diye yıkılan caminin yerine rezidans yaptı. Rezidansta kat bahçeli evlerin yanı sıra barbekü alanı, fin hamamı, spa merkezi alışveriş merkezi de yer alacak. Duruma tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan "AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi restore edeceğiz diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı. Doymazsınız. Camileri sizden koruyacağız” dedi.

Yıkılan caminin yerine rezidans!

Bayrampaşa ile Gaziosmanpaşa arasında kalan ve Bereç olarak adlandırılan Salihpaşa Caddesi üzerinde bulunan Bereç Çifte Minareli Camii, 3 yıl önce yıkılmıştı.

Alana "cami inşaatımız başlamıştır" ilanı yazılmıştı.

Alana “cami inşaatımız başlamıştır” ilanı yazılmıştı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi ‘Çifte minareli camii' yıkılıyor haberlerinin ardından bir açıklama yapmış ve camiyi büyüteceklerini depreme karşı dayanıklı hale getireceklerini söylemişti.
Açıklamada, “Yapılan plan değişikliği ile vatandaşımızın can güvenliğini gözeterek daha dayanıklı ve daha sağlıklı bir dini tesis alanı inşası hedeflenmektedir. 700 metrekade büyüklüğündeki mevcut cami alanı 500 mekrekare arttırılarak  1200 metrekare'ye çıkarılacaktır” denilmişti.

Söz konusu alana işte bu rezidans yapılıyor.

Söz konusu alana işte bu rezidans yapılıyor.

CAMİ YERİNE REZİDANS

Ancak üç yıl sonra cami yerine içinde cami de bulunan bir rezidans yapılacağı ortaya çıktı.  Bölgeye asılan “Yeni camii inşaatı yazısı” kaldırıldı, yerini rezidans reklamları alındı.

Alanda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Alanda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

“Novi Bazaar” adlı yeni rezidans ve AVM’de, 1+1, 2+1 ve 3+1, kat bahçeli teraslı daireler, spa, sauna, Türk hamamı, Fin hamamı da yer alacak. Rezidans ve AVM arazisinde bir caminin de bulunacağı belirtildi.

CHP’Lİ TUNCAY ÖZKAN’DAN TEPKİ

Skandalı ortaya çıkaran CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Camileri ahır yaptı yalanıyla CHP’yi suçlayanlar, camileri yıkıp rezidans yapan AKP belediyesine karşı suskun.  Bunu bir CHP’li belediye yapsa neler olacağını düşünmek bile istemiyorum. Camileri, doğayı, ağaçları, nehirleri gözü doymak bilmeyen bu zihniyetten koruyacağız”  dedi.