Başbakan Yıldırım’dan Bahçeli’nin çağrısına çarpıcı yanıt

Medya temsilcileri ile buluşan Başbakan Binali Yıldırım çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, MHP Lideri Bahçeli'nin, "FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın" yönündeki çağrısına ilişkin olarak, "MİT'e sordum, 'Siyasetçi, milletvekili ne varsa getir' dedim. 'Yok bir şey' dedi. Benden bilgi mi saklıyorlar. Eğer öyleyse bedelini öderler" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım’dan Bahçeli’nin çağrısına çarpıcı yanıt

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, kamuoyunun merak ettiği iç ve dış konularda önemli açıklamalarda bulundu. Hürriyet’ten Murat Yetkin’in haberine göre Yıldırım’ın açıklamalarındaki konu başlıkları şöyle:

 

– Referandum anketleri: Anketlere itibar etmem, eğer ben yapmıyorsam. 16 Nisan’da hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız.

– Evet ya da hayır çıkarsa: Çıksa da, çıkmasa da ülke bölünmez. Hiç bir şey olmaz. En büyük tehlike 15 Temmuz idi.

– Hayır çıkması halinde: Evet de çıkabilir, hayır da çıkabilir. Hayır çıkarsa, işimize gücümüze bakacağız.

– Anlamlı evet çıkar: Vatandaş ne oy verirse başımız gözümüz üzerine. Bizim için anlamlı olan odur.

– Böyle gitmezdi: Biz bu sistemi savunduk. CHP parlementer sistemi güçlendirelim dedi. ikisi de olabilirdi. KIlıçdaroğlu’na ikisini de halka götürelim dedim, yanaşmadı.

– CHP yumuşadı: Bir kampanya aklı var herhalde. Doğrusu da bu. Ama İzmir Marşı’nı kampanyada kullanmaları yanlış, herkesin sevdiği bir şarkı, içinde Atatürk var.

– MHP ve idam cezası: Şimdi önümüzde referandum var. Onu sonra konuşuruz.

– Üniversite ve gazeteciler: Kurunun yanında yaş da yanıyor olabilir maalesef. Fırsat bu fırsat geçmişten kalan hesapları kullananlar da olabilir. OHAL şikayet kurulu mahkeme yolu açıyor.

– ByLock’cu siyasiler: MHP lideri Bahçeli’nin “FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın” yönündeki çağrısına ilişkin konuşan Yıldırım, “MİT’e sordum, ‘Siyasetçi, milletvekili ne varsa getir’ dedim. ‘Yok bir şey’ dedi. Benden bilgi mi saklıyorlar? Eğer öyleyse bedelini öderler” diye konuştu.

– ABD ile FETÖ sorunu: Biz yargı istiyoruz ama alınabilecek idari tedbir de mevcut. Tercihimiz iadedir, ancak (başka ülkeye) çıkarılmasını da müspet karşılarız.

– Suriye Suriyelilerin olmalı: Ateşkesin sürekli olması için ABD’nin de bölgede daha görünür olması lazım. Tabi sonunda yabancı güç kalmaması lazım. Suriye Suriyelilerin olmalı. Ama bütün unsurlarıyla beraber.

– Kıbrıs’ta lastik patladı: Rum kesimi bu kadar zaman uzlaşma yanlısı görünüp sonunda Enosis dedi. O zaman neden oyaladın? Bu çocuk oyuncağı değil.

– Bozkurt işareti: Gerekirse her işareti yaparız.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...