Sözcü Plus Giriş

Yılmaz Özdil açıkladı “Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında Sözcü Gazetesi’ni imha etmek istiyorlar”

Sözcü Gazetesi'nin usta yazarı Yılmaz Özdil, Gazetemizin imtiyaz sahibi Burak Akbay hakkında ise, "Sözcü medyanın yandaşlaştırılması sürecinin son kalesi. Herhalde tüm medya patronları ile çalıştım. Ben bunlar içinde Burak Akbay kadar özgürlükçü, özellikle köşe yazarlarını bu kadar özgür bırakan medya patronu görmedim" dedi.

null
Güncellenme: 12:44, 07/07/2017

Ülkemizin en çok okunan köşe yazarı katıksız Atatürkçü cesur kalem Yılmaz Özdil'in konuk olduğu Halk Arenası’nda Gazetemizin imtiyaz sahibi Burak Akbay hakkında ve Sözcü Gazetesi’ne kurulan kumpas hakkında, çok önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz Özdil, “Türkiye’de gazete patronları dönemi bitti. Özal süreçleri… Holding patronlar dönemi başladı. AKP’nin medyayı imha döneminde böyle bir şans bulmuştu. Genç bir işadamı zekasını kullandı, Türkiye’nin en çok okunan gazetecilerinin de işsiz kalması çekim alanı yarattı. Gazetecilikten başka bir işi olmayan Burak Akbay, Türkiye’nin en özgürlükçüsü gazetesini yarattı” dedi.

İlginizi ÇekebilirYılmaz Özdil: Halk okka altına gidiyorsa devlet sırrı diye bir şey yokturYılmaz Özdil: Halk okka altına gidiyorsa devlet sırrı diye bir şey yoktur

Sözcü Gazetesi’nin usta yazarı Yılmaz Özdil, “İddialar ortaya atılıyor, soru işareti yaratılmaya çalışılıyor. Rahmi Turan, Emin Çölaşan vb. hepsini tanıyorsunuz ama patronu tanımıyorsunuz. Rahim Turan’dan Uğur Dündar’a, sayfa sekreterleri, muhabirler, editörler dahil bu gazete namuslu şekilde mesleklerini yaptıkları için işinden atılan insanlar. Bu gazetenin yazarlarını topladığınız zaman meslek deneyimleri 2000 seneden fazla. Bu gazeteciler patronlarının FETÖ’cü olduğunu öğrenememişler! Ertuğrul Abi’yi hepiniz tanıyorsunuz. Burak öyle biri değil sevmiyor öyle işleri. Muhabir gibi gelsin çalışsın. Burak Akbay bu gazetenin tıpasıdır. Çekersen kimse kalmaz. Nokta vuruşla patronu imha etmeye çalışıyorlar. Burak Türkiye’de operasyon yapmıyor. Yurt dışında yapıyor. KHK ile malını alabilirsin. Necati Abi’ye tekzip gönderiyorlar, FETÖ ağzıyla yazıyorsun diyorlar. Burak Akbay’ın fotoğrafını montaj yapmışlar diyoruz. Bize mahkeme senin de gazeten var cevap ver diyor. Adamın bize gönderdiği tekzibi kabul ediyorlar bizim itirazımıza tekzip yayınlatamıyoruz” dedi.

Burak Akbay‘a vergi cezası kestiler, cezayı kesenler FETÖ’dan attılar” diyen Yılmaz özdil, “Sözcü sizinle ilgili bir şey.. Rahim abi, Emin abi… Yarın sabah bir tanesi Maimi’de, Londra’da yaşarlar. Merde de namerde de muhtaç değiller. Bu insanlar çoluğunu çocuğu riske ederek gerçekleri anlatıyorlar. Bu gazete kapanırsa aslında siz kaybederseniz. Bu gazete sizin.

İlginizi ÇekebilirYılmaz Özdil: Bekir Bozdağ ders olarak okutulmalı!Yılmaz Özdil: Bekir Bozdağ ders olarak okutulmalı!

Bana FETÖ’cü gazeteci desen Hüseyin Gülerce ve Fehmi Koru derim. Bunlar ihbarcımız kardeşim! Fehmi Koru’nun zorluklarının olduğunu düşünüyorum. Mecburiyetleri var. Köşesinde yazdı önce sahte isimle. Burak Akbay “FETÖ’nün okulunda okudu” dedi. Burak Akbay’ın nerede okuduğu belli. “İsviçre’de evde kaldı” dedi. Kim söyledi? Babası. Burak Akbay’ın ihbarcısı babası çıktı. Normalde savcının Ertuğrul Akbay’ı çağırması lazım. ama savcı Hüseyin Gülerce’yi çağırıyor. Gülerce FETÖ gazetesinin başyazarı.  Eski yazılarına baktım. “Susturun bunları” demiş. Bizim patron FETÖ’cü ama bize oradan “susturun” diyorsun. Bizim avukatlarımız var. Tek tek ortaya koyuyorlar. Yalan, iftira. Netice yok. Bu size anlattıklarımın hepsini biliyorlar.

İlginizi ÇekebilirYılmaz Özdil: 'Binali Bey, Yetenek Sizsiniz'e katılsın biz de SMS atalım'Yılmaz Özdil: 'Binali Bey, Yetenek Sizsiniz'e katılsın biz de SMS atalım'

Sözcü siyasi bir gazete değil. Kıdem tazminatlarını iç ediyorlar.  Sözcü’den başka kimse yazmıyor. Bizi susturursa sapıklara af kanunu geçer. Çünkü bunu size kimse söylemez. Sözcü okumazsanız bunu öğrenemez. Zeytini illa kesecekler. Sözcü olmasa zeytinleri keseceklerini öğrenemeyeceksiniz”  ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirYılmaz Özdil'den AKP'ye: Kalkınma'dan bile vazgeçtik adaleti bize ver!Yılmaz Özdil'den AKP'ye: Kalkınma'dan bile vazgeçtik adaleti bize ver!İlginizi ÇekebilirBurak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!Burak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!İlginizi ÇekebilirSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara CevabımızdırSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara Cevabımızdırİlginizi ÇekebilirBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımİlginizi ÇekebilirBurak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...Burak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...İlginizi ÇekebilirSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varİlginizi Çekebilir'Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar''Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar'İlginizi Çekebilir'Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur''Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur'İlginizi Çekebilir'Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır''Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır'İlginizi ÇekebilirOperasyonun asıl amacı Burak Akbay!Operasyonun asıl amacı Burak Akbay!İlginizi ÇekebilirSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptıSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptı
Yayınlanma Tarihi:16:34,