Sözcü Plus Giriş

YÖK Başkanlığı’na Yekta Saraç atandı

Yekta Saraç yeniden YÖK başkanlığına atandı. Yekta Saraç ilk açıklamasında "Muhterem Cumhurbaşkanımıza bize göstermiş olduğu güven dolayısıyla teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 20:21, 20/07/2017
YÖK Başkanlığı’na Yekta Saraç atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine ve Başkanlığına  Yekta Saraç’ı yeniden atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine ve Başkanlığına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/1 bendi ve (c) fıkrası uyarınca, Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ı yeniden seçmişlerdir.”

YEKTA SARAÇ’TAN İLK AÇIKLAMA

Yüseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M. A. Yekta Saraç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın güvenine mazhar olup YÖK Başkanı olarak atanmak ve daha sonra bu güvenin bugün itibariyle yenilenmesi bizim için gurur vesilesi olmuştur” dedi.

YÖK Başkanı Saraç, yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın güvenine mazhar olup YÖK Başkanı olarak atanmak ve daha sonra bu güvenin bugün itibariyle yenilenmesi bizim için gurur vesilesi olmuştur. Yükseköğretim alanında başlattığımız ve sürdürdüğümüz faaliyetler ve yenilikçi girişimler üzerinde daha yoğun ve daha hızlı çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin uluslararası bilim dünyasında hak ettiği ve layık olduğu seviyeye ulaşmasına katkı sağlamak temel hedefimizdir. Muhterem Cumhurbaşkanımıza bize göstermiş olduğu güven dolayısıyla teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:03,