Sözcü Plus Giriş

Zarrab davası hakiminden Mehmet Hakan Atilla açıklaması

Reza Zarrab davasının asıldan görüleceği duruşmalar öncesinde, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları ile savcılık arasında uzlaşılamayan ihtilaflı on ayrı konuda mahkeme, savcılığın sadece bir talebini kabul etti. Yedi ayrı talebini reddetti, iki talebini de kısmen kabul etti.

00:55 -
Zarrab davası hakiminden Mehmet Hakan Atilla açıklaması

Hakim Richard Berman, dün savcılığın duruşmaya çıkacak tanıklar, deliller ve usulle ilgili uzlaşılamayan on ayrı konuyla ilgili sunduğu başvuruyu değerlendirdi…

HAKİM, ZARRAB’IN MEKTUBUNUN JÜRİYE SUNULMASI TALEBİNİ DE REDDETTİ

Hakim Berman, uzlaşılamayan on konuda savcılığın sadece bir talebini kabul etti. Yedi ayrı talebini reddetti, iki talebini de kısmen kabul etti. Böylelikle Atilla'nın savunma ekibi önümüzdeki hafta başlayacak duruşmalar öncesinde önemli bir avantaj elde etti. Hakim Berman, savcılığın Reza Zarrab'ın İran devlet başkanına hitaben yazdığı ekonomik cihat başlatacakları konusundaki mektubunun jüriye sunulmasına talebini de reddetti.

İLGİLİ HABERBakan Zeybekci: Ne olursa olsun canı cehennemeBakan Zeybekci: Ne olursa olsun canı cehenneme

 

ATİLLA’NIN TANIK OLARAK DURUŞMAYA ÇIKARTMAK İSTEDİĞİ KİŞİLERİN DİNLENMESİ TALEBİ KABUL EDİLDİ

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre; Hakim Berman kararında, Atilla'nın terörle ilişkilendirilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Atilla, herhangi bir terör suçuyla itham edilmediği gibi herhangi bir terör saldırısına karışmamıştır. Davalı hakkında suçlamalar bellidir” yorumunu yaptı. Savcılığın mektubun seçilecek jüriye sunulması önerisini kabul etmedi. Hakim Berman kararında, Atilla'nın ABD'de muhtelif konularda tanık olarak duruşmaya çıkartmak istediği kişileri de savcılığın karşı çıkmasına rağmen önümüzdeki hafta başlaması öngörülen duruşmalarda dinlenmesine hükmetti.

İLGİLİ HABERAksünger'den çarpıcı 'Zarrab ailesi' iddiaları!Aksünger'den çarpıcı 'Zarrab ailesi' iddiaları!

ZARRAB’IN JÜRİYLE İLGİLİ HİÇ BİR ÇALIŞMAYA KATILMAMASI İDDİALARI GÜÇLENDİRDİ

Savcılıkla anlaşma yoluna gittiği öne sürülen Reza Zarrab'ın adı seçilecek jüri, davayla ilgili temel konular, tanık ve deliller gibi ayrıntıların yer aldığı bilgilendirme çalışmalarının tartışıldığı son başvuru dilekçelerinde de yer almadı. Reza Zarrab'ın yapılacak duruşmalar öncesi oluşturulacak jüriyle ilgili hiç bir çalışmaya katılmaması iddiaları güçlendirdi.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... CHP'den hükümete tepki: Zarrab'a gelince devlet noktası, Türk askerine gelince müzik notasıSon dakika haberi... CHP'den hükümete tepki: Zarrab'a gelince devlet noktası, Türk askerine gelince müzik notası

ATİLLA’NIN SAVUNMA EKİBİNE BİR AVUKAT DAHA KATILDI

Atilla, önümüzdeki hafta başlaması öngörülen jürili duruşmalar öncesinde savunma ekibine yeni bir avukat daha kattı. McDermott Will & Emery LLP hukuk firmasından Joseph B. Evans, Atilla'nın savunma ekibinde yer almasıyla ilgili resmi başvurusu mahkeme kayıtlarına geçti.

Son güncelleme: 00:58 24.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more